Policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawcę rozboju | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawcę rozboju

policjanci_blyskawicznie_zatrzymali

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy błyskawicznie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który wtargnął zamaskowany do sklepu, wyciągnął nóż, zagroził ekspedientce, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Sprawca zabrał 1 tys. złotych oraz kilka butelek alkoholu. Jeszcze tego samego wieczoru 26-letni mieszkaniec Łobżenicy został zatrzymany. Sąd Rejonowy w Złotowie wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

31 stycznia br. w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, że do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Łobżenicy wtargnął zamaskowany mężczyzna. Sprawca nagle wyciągnął nóż i zagroził ekspedientce, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Mężczyzna zabrał z kasy tysiąc złotych oraz kilka butelek alkoholu. Po chwili uciekł ze sklepu.

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Funkcjonariusze szczegółowo przeanalizowali wszystkie uzyskane informacje i wpadli na trop sprawcy. Jeszcze tego samego wieczoru został on zatrzymany na terenie Łobżenicy i trafił do policyjnego aresztu. Podczas wykonywanych czynności przez policjantów z Posterunku Policji w Łobżenicy i funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy, mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Jednak 26-letni mieszkaniec gminy Łobżenica nie był w stanie wytłumaczyć przyczyny tego co się stało. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Złotowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile, Sąd Rejonowy w Złotowie wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo 26-latek odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia nie mniej niż 3 lata.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP Piła