REAKCJA, lipiec 2017 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, lipiec 2017

Ponownie powracamy do estetyki. Właściwie tylko w pewnym sensie do niej, a bardziej do niszczycielstwa, nie doceniania pracy bliźniego, a konkretnie do WANDALIZMU, który estetykę, ład i porządek gruntownie narusza. Na domiar złego powiemy (napiszemy) o młodocianych dewastatorach, ba, o niespełna 10-cioletnich CHULIGANACH! Bo inaczej nazwać ich nie można!

Ci małoletni szkodnicy grasują na osiedlu pomiędzy Komuny Paryskiej, Roosevelta i Walki Młodych w Pile. Trzeba przyznać, że są to niezwykle szczwani mali barbarzyńcy, którzy swoje dzieło zniszczenia realizują nie w swoich „parafiach” (czyt. miejscach zamieszkania). Ot, tacy młodzi patrioci – jak niszczyć, to broń boże nie na swoim podwórku. Wybrali sobie osiedle nie swoje i dla własnej „satysfakcji” oraz nieskomplikowanej radości dewastują co popadnie. A to wejdą do klatki (skąd mają kod domofonu???), gdzie na półpiętrze stoi rower z alarmem i po przygotowaniu drogi sprawnej ucieczki (otwarciu drzwi na oścież), wbiegają na parter i stamtąd rażą ów rower sporymi kamieniami, aby alarm się włączył i uraczył ich uszy przeraźliwym dźwiękiem. Z tego mają ubaw po pachy i nic ich nie obchodzi, że niszczą ów jednoślad, przy okazji!!!

Ostatnio małe prymitywy poszły jeszcze dalej. Postanowili zrobić sobie worek treningowy z płyt styropianowych przytwierdzonych do ścian bramy przy Komuny Paryskiej, które zostały przygotowane do procesu ocieplenia budynku. Tego im było jednak mało, więc zaczęli odrywać fragmenty płyt oraz… cementowe podkładki!

I nie ma na tych małoletnich niszczycieli sposobu, bowiem są całkiem sprawni w ucieczce, a przede wszystkim, ponieważ chroni ich ustawa. „Dziecka” nie dotykaj nawet kwiatkiem! Więc strzeżmy się, żeby te „niewinne istoty” nie poczęstowały dorosłego cegłówką!!! Szkoda słów!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_lipiec_201700

reakcja_lipiec_201702 reakcja_lipiec_201701