Rodzinne warsztaty pierwszej pomocy w VIVO! Piła cieszyły się dużym powodzeniem! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Rodzinne warsztaty pierwszej pomocy w VIVO! Piła cieszyły się dużym powodzeniem!

W sobotę, 5 października, w Centrum Handlowym VIVO! Piła, przez trzy godziny odbywały się Rodzinne Warsztaty Pierwszej Pomocy. Dorośli i dzieci uczestniczyli w wielu atrakcjach. Była to doskonała okazja do zapoznania się lub przypomnienia sobie podstaw pierwszej pomocy!

Wśród pokazów i ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy ratownicy przygotowali:

- resuscytacja krążeniowo-oddechowa (zajęcia praktyczne z wykorzystaniem manekinów osób dorosłych i dzieci)

- użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED)

- zadławienia (zajęcia praktyczne z wykorzystaniem kamizelki do ćwiczeń rękoczynów)

- konkurencja na najwydajniejszą resuscytację

- konsultacje z ratownikiem medycznym

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych i przygotowali dla nich szereg atrakcji i zabaw. Między innymi – gigantyczną edukacyjną grę planszową, gigantyczne puzzle, bandażowanie gigantycznych pluszowych zwierzaków, tematyczne kolorowanki. Dużym zainteresowaniem wśród milusińskich cieszyły się konkursy z nagrodami!

Organizatorem wydarzenia byli pilscy ratownicy medyczni i instruktorzy działający na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Pile w ramach inicjatywy BezpieczneSerce.pl.

Podczas spotkania była również możliwość oddania głosu w głosowaniu na zadania pilskiego Budżetu Obywatelskiego – m.in. na zadania instalacji defibrylatorów automatycznych (AED) na terenie miasta Piły, które mogą kilkanaście razy zwiększyć przeżywalność osób z nagłym zatrzymaniem krążenia.

mm

rodzinne_warsztaty_w_vivo

rodzinne_warsztaty_w_vivo_02 rodzinne_warsztaty_w_vivo_03 rodzinne_warsztaty_w_vivo_04 rodzinne_warsztaty_w_vivo_05 rodzinne_warsztaty_w_vivo_06 rodzinne_warsztaty_w_vivo_07 rodzinne_warsztaty_w_vivo_08 rodzinne_warsztaty_w_vivo_09 rodzinne_warsztaty_w_vivo_10 rodzinne_warsztaty_w_vivo_11 rodzinne_warsztaty_w_vivo_12 rodzinne_warsztaty_w_vivo_13