Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności. Organizatorzy ufają, że darczyńcy otworzą nie tylko swoje serca, ale i portfele | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności. Organizatorzy ufają, że darczyńcy otworzą nie tylko swoje serca, ale i portfele

  Mimo że Banki Żywności już aktywnie działają i włączają się w lokalne inicjatywy pomocowe dla przybywających do Polski obywateli Ukrainy to nie zapominają o pomocy żywnościowej  dla mieszkańców naszego kraju. Stad tradycyjnie organizowana jest Wielkanocna Zbiórka Żywności w dniach 1-2 kwietnia. Pomóż osobom potrzebującym i kup produkty na świąteczny stół.

  W tych dniach wolontariusze z 28 organizacji w 103 sklepach w 3 województwach będą zbierać żywność dla podopiecznych. Święta Wielkanocne dla wielu osób nie są powodem do radości i spotkań rodzinnych. Nadal wielu ludzi w Polsce nie stać na podstawowe artykuły spożywcze, a ostatni wzrost cen to pogłębił.

  - Tradycyjnie przed Wielkanocą organizujemy zbiórkę żywności po to, aby pomóc tym którym żyje się trudniej w tym czasie. Kiedy czynsze poszły w górę, kiedy żywność też drożeje to wiele rodzin ma problem jak zorganizować godnie i dobrze tegoroczne święta. My chcemy im pomóc i robimy zbiórkę na dużą skalę w ponad stu sklepach siłami 28 organizacji. Najbardziej potrzebujemy olej, mąkę, cukier, majonez, żurek, słodycze – mówi Mieczysław Augustyn, prezes Pilskiego Banku Żywności.

  Nie bądźmy obojętni i w ten najbliższy weekend pamiętajmy o osobach, które nie mogą pozwolić sobie na godne Święta.

  Przy tej okazji warto dodać, że dzięki staraniom wielu wolontariuszy w 17 sklepach Pilski Bank Żywności zebrał 6 ton żywności i artykułów chemicznych w związku z pomocą dla Ukraińskich sąsiadów.

  Sebastian Daukszewicz

  rusza_wielkanocna_zbiorka

  rusza_wielkanocna_zbiorka_02 rusza_wielkanocna_zbiorka_03 rusza_wielkanocna_zbiorka_04 rusza_wielkanocna_zbiorka_05 rusza_wielkanocna_zbiorka_06 rusza_wielkanocna_zbiorka_07