Spotkanie z poetką w pilskiej „Piątce” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Spotkanie z poetką w pilskiej „Piątce”

W czwartkowy ranek, 4 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbyło się spotkanie z poetką, autorką książek edukacyjnych o zdrowiu i przyrodzie Panią Wiesławą Pyrcz.

Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, a przybyli na nie uczniowie klas I i II. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o tym, jak powstają wiersze i skąd czerpie pomysły do pisania utworów. Dzieci dowiedziały się także, kto zajmuje się ilustrowaniem książek i jak się to odbywa. Mogły obejrzeć oryginalne rysunki zdobiące książki autorki oraz matrycę drukarską. Poznały także pewnego znanego misia, który towarzyszy pisarce na spotkaniach z dziećmi, a jest nim oczywiście Miś Uszatek.  Pani Pyrcz przedstawiła uczniom swoje pięknie wydane książki takie jak „Wiersze, które uczą przyrody”, „Recepta na zdrowie”, „Urodziny biedronki” oraz „O misiach i niedźwiadkach”.

Dzieci mogły posłuchać niektórych wierszy poetki. Dzięki temu wiedzą, jak powinny się odżywiać, po co uprawiać sport, ale także co jedzą i gdzie mieszkają różne zwierzaki. Wszystkie opowieści były poparte kolorowymi prezentacjami. Po spotkaniu dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Potem były podziękowania, upominki i rzęsiste brawa dla autorki. Myślimy, że to nie ostatnie spotkanie z Panią Pyrcz w naszej szkole, bowiem cieszą się one ogromną popularnością.

K.B.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA