To już piąty dzień strajku nauczycieli. Deklaracje o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

To już piąty dzień strajku nauczycieli. Deklaracje o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego

Piątek jest trzecim dniem egzaminu gimnazjalnego i piątym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli, zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Jak informuje Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły egzaminy gimnazjalne we wszystkich szkołach w Pile (pisało je ponad 600 uczniów) odbyły się bez zakłóceń mimo panującej sytuacji.

Za nami trzy dni egzaminów gimnazjalnych, a od poniedziałku 15 kwietnia rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. Wszystkie placówki oświatowe w Pile, w których odbędą się egzaminy mają pełne zespoły egzaminacyjne. Do egzaminu powinno przystąpić ponad 700 uczniów, a do przeprowadzenia egzaminu potrzebnych jest około 180 osób z uprawnieniami.

- Jesteśmy na etapie, gdzie mamy zabezpieczony skład wszystkich komisji, a nawet osoby rezerwowe. W większości przypadków są to osoby, które w tym tygodniu zasiadały w komisjach podczas egzaminów gimnazjalnych. W egzaminy angażują się nauczyciele, którzy nie strajkują oraz posiadają uprawnienia pedagogiczne. W Pile sytuacja strajkowa jest na takim samym poziomie jak była w dniu rozpoczęcia, czyli 96 % naszych nauczycieli strajkuje - mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.

Co dalej, zastanawiają się nie tylko nauczyciele, ale też uczniowie i ich rodzice? I tu z pomocą wychodzi Regionalne Centrum Kultury, które od poniedziałku zaprasza uczniów do siebie na różne bezpłatne propozycje pod hasłem „Zabijamy nudę”.

- Oferta zajęć w RCK jest przygotowana w sytuacji, kiedy strajk będzie kontynuowany.  Jednak nie będzie to zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dzieci. Prosimy aby pojawili się z opiekunami. Będą to imprezy o charakterze kulturalnym, które pozwolą na lepsze spędzenie czasu przez dzieci – dodaje Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Prezentujemy szczegółowy program:

15.04.2019 (poniedziałek)

godz. 10.00 – KINO – film „O CZYM SZUMI LAS” RCK

godz. 12.00 – WARSZTATY PLASTYCZNE  – RCK, wstęp wolny, zapisy

godz. 12.00 – WARSZTATY RĘKODZIELNICZE
- KLUB SENIORA ul. Bydgoska 68, wstęp wolny (zapisy)

16.04.2019 (wtorek)

godz. 10.00 – WARSZTATY TANECZNE” RCK

godz. 10.00 – WARSZTATY RĘKODZIELNICZE
- KLUB SENIORA ul. Bydgoska 68, wstęp wolny (zapisy)

godz. 12.00 – WARSZTATY PLASTYCZNE
- RCK, wstęp wolny, zapisy

17.04.2019 (środa)

godz. 10.00 – KINO – film „KSIĄŻKA LILI” – RCK

godz. 12.00 – KINO – film „MIŚ BAMBSEE I CÓRKA WIEDŹMY” – RCK

godz. 12.00 – WARSZTATY
- RCK, wstęp wolny, zapisy

18.04.2019 (czwartek)

godz. 10.00 – Spektakl teatralny „SMOCZA LEGENDA” RCK

godz. 12.00 – WARSZTATY Z RECYKLINGU
- RCK, wstęp wolny, zapisy

godz. 12.00 – WARSZTATY RĘKODZIELNICZE
- KLUB SENIORA ul. Bydgoska 68, wstęp wolny (zapisy)

19.04.2019 (piątek)

godz. 10.00 – KINO – film „MOJA ŻYRAFA” RCK

godz. 12.00 – WARSZTATY PLASTYCZNE
- RCK, wstęp wolny, zapisy

godz. 12.00 – WARSZTATY RĘKODZIELNICZE
- KLUB SENIORA ul. Bydgoska 68, wstęp wolny (zapisy)

Regionalne Centrum Kultury- Teatr Miejski, Piła, pl. Staszica 1,   www.rck.pila.pl,  zapisy.; tel. 602 252 675.

Deklaracja rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 15 – 24 kwietnia br. rodzice dzieci uczęszczających do pilskich publicznych przedszkoli, winni złożyć deklaracje o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym. Deklaracje można wydrukować ze strony www.pila.pl  i dostarczyć do przedszkola, do którego uczęszcza dziecko i dostarczyć do dyrektora przedszkola lub odebrać od dyrekcji właściwego przedszkola formularz.

Jak wynika z badania Instytutu Pollster dla „Super Expressu” 46 % badanych popiera protestujących. Innego zdania jest 43 % respondentów. Z kolei 11 % pytanych osób nie ma zdania w tej kwestii. Jednocześnie ponad połowa, bo 51 % respondentów, uważa, że termin nauczycielskiego strajku jest nieodpowiedni. Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 10-11.04.2019 roku metodą na próbie 1083 dorosłych Polaków.

Sebastian Daukszewicz

to_juz_piaty_dzien1_01