Trwa VI edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Trwa VI edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”

Aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe województwa wielkopolskiego do 29 kwietnia mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w ramach VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Na ich realizację mogą zdobyć granty o wartości 5 000 zł, 3 000 zł lub 1 000 zł.

Każdy zaangażowany w życie lokalne województwa wielkopolskiego, może jeszcze przez tydzień zgłosić swój pomysł społeczny w ramach VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród złożonych wniosków Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. We wszystkich 125 mikroregionach zostaną nagrodzone najciekawsze inicjatyw grantami o łącznej wartości 1 125 000 zł. W praktyce każda organizacja, która dojdzie do etapu głosowania, zwycięży, a liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wartości grantu.

Wnioski można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie https://tesco.pl/pomagamy/ do godziny 17.00 29 kwietnia 2019 roku.

- Zaangażowani mieszkańcy, zróżnicowane społeczeństwo, wielokierunkowe potrzeby – to trzy najważniejsze składowe programu „Decydujesz, pomagamy”. Niezwykła wartością dodaną programu jest możliwość bezpośredniego podjęcia decyzji przez mieszkańców – od tematyki zgłaszanych projektów, po wybór zwycięskich inicjatyw. Z dumą patrzymy na to, jak dotychczasowe pomysły, jeszcze niedawno zapisane we wniosku, zamieniają się w zajęcia sportowe, warsztaty edukacyjne czy kursy medyczne. – Opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera lokalne społeczności w realizacji projektów na rzecz ich najbliższego otoczenia. W ciągu pięciu dotychczasowych edycji Tesco Polska, wraz z Fundacją Tesco przekazało ponad 4,4 miliony złotych i tym samym wsparło 1 190 projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na modernizację naszego kraju.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: https://tesco.pl/pomagamy/.

red

trwa-edycja-programu

trwa-edycja-programu_02