Udany występ pilan w Bestfighter World Cup Rimini | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Udany występ pilan w Bestfighter World Cup Rimini

W trzeci weekend czerwca odbyły się ostatnie zawody z cyklu World Series – Puchar Świata w Kickboxingu, czyli włoski Bestfighter. Do Rimini udała się także sześcioosobowa grupa zawodników Sportów Walki Piła. Dla pilskich zawodników był to ostatni międzynarodowy start przed przerwą wakacyjną, w trakcie którego mieli okazję potwierdzić swoją formę na tle rywali z całego świata. Ostatecznie na starcie imprezy stanęło prawie 3 tysiące zawodników z 42 krajów, w tym liczna grupa z Polski.

Po trzydniowych zmaganiach ostatecznie do Piły trafił jeden Puchar Świata, 3 srebrne oraz 1 brązowy medal. Najlepiej tym razem zaprezentował się najmłodszy z naszych zawodników Xavier Rzeszut, który jako jedyny wystąpił tym razem w dwóch formułach – light contact i Kick light. W rywalizacji w light contacie zwyciężając kolejno rywali z Bułgarii, Słowacji i wreszcie w finale z Anglii Rzeszut zdobył złoty medal i wywalczył Puchar Świata kadetów młodszych! Z kolei w formule Kick light swój występ zakończył na etapie półfinałów, uznając wyższość zawodnika ze Słowacji ostatecznie zdobywając brązowy medal. Warto przypomnieć, że Xavier jest aktualnym Mistrzem Polski kadetów młodszych w formułach light contact i Kick light!

Dla juniorów Dawida Sieka i Piotra Woźniaka występ w Rimini to kolejna duża międzynarodowa impreza w której wzięli udział w tym roku. Zaledwie kilka tygodni wcześniej obaj wystąpili w Budapeszcie. Tym razem dla obu występ w formule K1 zakończył się zdobyciem drugiego miejsca i srebrnego medalu. Rywalami naszych zawodników w walkach finałowych byli reprezentanci Francji, która do Włoch przyjechała znakomicie przygotowana.

Znakomity występ zaliczył kolejny pilski zawodnik Miłosz Bogucki. Turniej rozpoczął od zwycięstwa już w 1 rundzie z reprezentantem Włoch, w półfinale również przed czasem kończąc pojedynek ze Słowakiem. Dopiero w walce finałowej to rywal z Anglii okazał się minimalnie lepszy. Tym samym Miłosz zdobył srebrny medal kadetów starszych Kick light, który jest jego pierwszym międzynarodowym sukcesem w karierze.

Pilskie Sporty Walki reprezentowali również Michał Haiwka oraz Maciej Różyło. Dla obu występ w turnieju zakończył się na etapie eliminacji. Haiwka tym razem musiał uznać wyższość zawodnika z Izraela, natomiast Różyło minimalnie uległ reprezentantowi Włoch.
Klub Sporty Walki Piła dziękuje za wsparcie w organizacji wyjazdu: Miejska Energetyka Cieplna w Pile, Powiat Pilski, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Kaczorach, Styku Transport, Hurtownia Gordon w Pile, Akom systemy i urządzenia ochrony mienia,Centrum Stomatologiczne Grzegorz Pawłowski z Czarnkowa.

Sporty Walki Piła

dav

dav dav dav dav dav dav dig dav dav dav dav dav dav dav dig dav dav dig