Wałcz. Paser usłyszał 5 zarzutów za pomoc oszustowi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wałcz. Paser usłyszał 5 zarzutów za pomoc oszustowi

  walcz_paser

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zakończyli postępowanie, dotyczące przestępstwa paserstwa, gdzie pokrzywdzoną była między innymi mieszkanka powiatu wałeckiego. Młody sprawca usłyszał w sumie 5 zarzutów za pomoc oszustowi internetowemu.

  Paserstwa dopuszcza się każdy, kto rzecz uzyskaną za pomocą przestępstwa nabywa lub pomaga w jej zbyciu, albo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej tę rzecz przyjmuje lub pomaga w jej ukryciu. Za pasera uważa się np. osobę, która kupuje kradzioną rzecz lub rzecz taką przyjmuje w prezencie.

  Jak tłumaczył policjantom zatrzymany 19 latek nie miał świadomości konsekwencji jakie poniesie za swoje postępowanie.Poznany w internecie oszust zapewniał go o swojej wiarygodności. Za namową oszusta młody mężczyzna udostępniał swój numer rachunku bankowego.

  Natomiast oszust sprzedawał przez internet różne rzeczy, które nigdy nie trafiały do klientów, a wyłudzone od pokrzywdzonych pieniądze miały trafiać na konto 19 latka.
  Za każdą transakcję mężczyzna miał otrzymywać zapłatę. 19 latek przystał na oferowaną propozycję.

  Kiedy jednak zaczął otrzymywać niepokojące telefony od pokrzywdzonych, sam zgłosił się na policję. Konsekwencje postępu technologicznego nie zawsze mają pozytywny wymiar. Jeśli pojawi się jakiś ciekawy wynalazek to wiadomo, że za chwilę będą korzystać z niego nie tylko ludzie prawi, ale też i osoby, które nie mają poczucia uczciwości.

  Dochodzeniowcy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 19 latkowi 5 zarzutów paserstwa. Młody sprawca powinien i mógł przewidywać, że przekazywane mu środki pieniężne zostały uzyskane za pomocą czynu zabronionego. Za popełnione czyny grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  KPP Wałcz