Weź udział w konsultacjach na temat przebudowy ulicy Rodła w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Weź udział w konsultacjach na temat przebudowy ulicy Rodła w Pile

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile informuje o rozpoczęciu procesu formalnego związanego z przebudową ul. Rodła. W pierwszej kolejności przygotowana zostanie dokumentacja projektowo-kosztorysowa. 21 września odbyła się konferencja prezydenta Piły Piotra Głowskiego, na której poznaliśmy szczegóły inwestycji oraz zostało skierowane zaproszenie do wzięcia udziału w konsultacjach na temat tej drogi. Realizacja inwestycji planowana jest na 2021 r. Szacowany koszt przebudowy to 1,5 mln zł.

Przebudowa ulicy Rodła to kontynuacja zadania inwestycyjnego, wykonanego w 2017 r. (odcinek po drugiej stronie ulicy Podchorążych w rejonie zabudowy szeregowej). Obecnie planowana jest przebudowa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podchorążych w kierunku ulicy Zesłańców Sybiru. Obejmie jezdnię wraz z nową podbudową i odwodnieniem.

- Dzisiaj o ważnym projekcie, który zmieni tę część miasta. Cały rejon ulic: Rodła, Zesłańców Sybiru, zostanie przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową i usługową. Będzie to doskonałe uzupełnienie projektu, który robimy po sąsiedzku przy skrzyżowaniu ulic Podchorążych i Kossaka, gdzie tereny przez Agencję Mienia Wojskowego zostały już sprzedane. Powstają  projekty dużego, osiedla mieszkaniowego. Żeby dobrze można było funkcjonować w tym rejonie potrzebna jest dobra droga. Z naszych środków przeznaczymy 1,5 mln zł. na przebudowę ul. Rodła i w lewo w ul. Zesłańców Sybiru tak, aby połączyć się z ulicą Grottgera, a to umożliwi  przejazd wokół tego osiedla, które powstanie – informuje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile zaprasza mieszkańców miasta, w szczególności przedstawicieli firm zlokalizowanych w rejonie ulic Rodła i Ofiar Katynia – do składania uwag i pomysłów dotyczących projektu przebudowy na adres mailowy: sekretariat@zdiz.pila.pl. Czas trwania konsultacji: do 30 października 2020 r.

Sebastian Daukszewicz

wez_udzial_w_konsultacjach1_01

wez_udzial_w_konsultacjach1_17 wez_udzial_w_konsultacjach1_02 wez_udzial_w_konsultacjach1_03 wez_udzial_w_konsultacjach1_04 wez_udzial_w_konsultacjach1_05 wez_udzial_w_konsultacjach1_06 wez_udzial_w_konsultacjach1_07 wez_udzial_w_konsultacjach1_08 wez_udzial_w_konsultacjach1_09 wez_udzial_w_konsultacjach1_10 wez_udzial_w_konsultacjach1_11 wez_udzial_w_konsultacjach1_12 wez_udzial_w_konsultacjach1_13 wez_udzial_w_konsultacjach1_14 wez_udzial_w_konsultacjach1_15 wez_udzial_w_konsultacjach1_16