Zaczął od awantury domowej… skończył w areszcie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Zaczął od awantury domowej… skończył w areszcie

  Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca Piły, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa, posiadał przy sobie narkotyki oraz ukrywał się przed organami ścigania z Piły i Chodzieży. Mężczyzna trafił do aresztu.

  Tuż przed północą, 27 grudnia bieżącego roku policjanci otrzymali zgłoszenie o odgłosach awantury dobiegających z mieszkania w centrum Piły. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie zastali kobietę oraz mężczyznę. Podczas legitymowania mężczyzna próbował podać fałszywe dane policjantom, ale po krótkiej chwili mundurowi potwierdzili jego prawdziwą tożsamość.

  Mężczyzną okazał się 21-letni mieszkaniec Piły, który był poszukiwany do odbycia kary 484 dni pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa kradzieży oraz oszustwa. Ponadto policjanci ujawnili należące do niego narkotyki w postaci marihuany oraz 62 sztuk tabletek ecstasy. 21-latek został zatrzymany.

  Pilanin oprócz zasądzonych wcześniej kar pozbawienia wolności ukrywał się również przed organami ścigania. Prokurator Rejonowy w Pile sformułował wobec mężczyzny zarzuty związane z udzielaniem narkotyków i ich posiadaniem w przeszłości oraz w dniu interwencji. Ponadto, mężczyzna w ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży podejrzany jest o wpływanie groźbą na świadka postępowania oraz dokonanie wymuszenia rozbójniczego w listopadzie bieżącego roku.

  Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży mężczyzna spędzi trzy miesiące w areszcie, a dopiero po tym czasie będzie odbywać zaległą karę pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić dodatkowa kara pozbawienia wolności w wymiarze 10 lat.

  st. sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile

  zaczal_od_awantury

  zaczal_od_awantury_02