Zapraszamy na konferencję „Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na konferencję „Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia”

1 lutego 2018 r. w Sali Miejskiej Inwest-Park przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile odbędzie się bezpłatna konferencja pt. „Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia” i zagadnieniom dotyczącym niskiej emisji. Współorganizatorami Konferencji są: Miasto Piła oraz Pilski Klaster Energetyczny. Konferencja rozpocznie się o 9.30.

Tematem spotkania będą zagadnienia związane z ochroną powietrza, zasadami współpracy Doradców Energetycznych z beneficjentami, źródłami finansowania inwestycji energetycznych oraz koncepcją funkcjonowania klastrów energii. Wydarzenie wpisuje się w cykl podobnych konferencji doradczych organizowanych przez doradców energetycznych w całym kraju.

- Zapraszam na to wydarzenie mieszkańców Piły, w szczególności tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą, są zainteresowani ograniczeniem emisji, tych, którzy zarządzają wspólnotami, dużymi spółdzielniami mieszkaniowymi, ale też wszystkich z całego regionu północnej Wielkopolski. Gościem konferencji będzie Kazimierz Kujda, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. – Od kilku lat prowadzimy wiele działań, które mają na celu ograniczenie m.in. smogu, walkę z niską emisją a także wspieramy różnego rodzaju projekty nawet osób prywatnych, które chcą poprawić jakość życia. Projekty, które przygotowane są przez Gminę Piła mają szansę w najbliższym czasie przerodzić się w działania rzeczywiste.

- Konferencja składać będzie się z trzech części. W pierwszej części będziemy omawiać ogólnie tematyki smogów – przyczyny jego powstawania, sposobu walki z nim. W drugiej części porozmawiamy o możliwościach finansowych wszelkich inwestycji związanych z walką o dobrą jakość powietrza. A w ostatniej części pochylimy się nad koncepcją funkcjonowania klastrów energetycznych – dodaje Maciej Lum, koordynator Zespołu Doradców Energetycznych – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie wypełnionego Formularza zgłoszenia. Można zapisać się też na miejscu w dniu konferencji.

Szczegóły i formularz dostępne są na stronie: http://www.wfosgw.poznan.pl/czyste-powietrze-podstawa-dobrej-jakosci-zycia-konferencja-pile/.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” i finansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_konferencje0

zapraszamy_na_konferencje3 zapraszamy_na_konferencje1 zapraszamy_na_konferencje2