Bezpieczne Życie Seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile w ramach wielkopolskiego programu Bezpieczne Życie Seniorów prowadzą kolejne działania mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Pile został wydany plakat pn. Seniorze nie daj się oszukać.

Pilscy policjanci kontynuując działania związane z bezpieczeństwem seniorów we wrześniu uczestniczyli w Wyrzysku w konferencji „Jak chronić siebie i całą rodzinę” organizowanym przez Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek. Podczas spotkania omówiono oszustwa na wnuczka, policjanta, pracownika energetyki, gazowni, pracownika socjalnego. Poinformowano zebranych jakie zasady zachować aby nie paść ofiarą oszustwa. Zaprezentowano również na zdjęciach nakładki stosowane przez przestępców na bankomaty mające na celu kopiowanie kart bankomatowych.

Uczestnikom zostały rozdane plakaty i ulotki wydane wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pile przestrzegające przed oszustami oraz poradniki prewencyjne Bezpieczne Życie Seniorów. Wykład na spotkaniu miała również przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile oraz ratownik medyczny.

Plakaty przestrzegające Seniorów przed oszustami opracowane wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pile są systematycznie przekazywane do różnych instytucji na terenie powiatu pilskiego.

kom. Andrzej Latosiński
KPP Piła

bezpieczne_zycie_seniorow10

bezpieczne_zycie_seniorow12 bezpieczne_zycie_seniorow11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *