CHODZIEŻ. Osoby bezdomne mogą liczyć na pomoc i wsparcie

osoby_bezdomne

Nadchodzi szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Wzorem lat ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży będą kontrolowali pustostany, altany, w których mieszkają bezdomni. Każda z napotkanych osób może liczyć na wsparcie i pomoc. Policja kolejny raz apeluje o to, aby nie pozostawać obojętnym na los tych, którzy nie mają dachu nad głową.

Zima, a wraz z nią fala chłodów sprawia, że szczególnie myślimy o tych, którzy nie mają domów i żyją na ulicy. Osoby bezdomne są niemal wszędzie, a naszym zadaniem i społecznym obowiązkiem jest nie być obojętnym na ich los.

Kiedy zauważymy osobę bezdomną leżącą gdzieś na ławce w parku, pod balkonem, nie bądźmy obojętni, zadzwońmy i poinformujmy o takiej osobie. Chodziescy policjanci są przygotowani do działania, wystarczy im jedna informacja, aby podjęli odpowiednie kroki. Na pewno nie pozostawią nikogo bez pomocy, a w razie potrzeby zabiorą potrzebującego do schroniska lub wezwą pomoc medyczną.

Policjanci regularnie będą odwiedzać miejsca przebywania osób bezdomnych. Będą namawiać na wyjazdy do schronisk, by zabezpieczyć te osoby na okres najtrudniejszy – chłodów i mrozów. Mieszkańców prosimy o to, by nie byli bierni w tej kwestii i każdy przypadek osoby, która zagrożona jest wyziębieniem, zgłaszali odpowiednim służbom.

KPP w Chodzieży