Gostomia. Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Gostomia. Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy!

  Czy wiecie kto to jest dzielnicowy? Takim pytaniem rozpoczęło się spotkanie pierwszaków z policjantem dzielnicowym. Dzielnicowy przybliżył uczniom swoją pracę oraz temat bezpieczeństwa.

  Spotkanie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Gostomi rozpoczęło się od zaprezentowania pracy dzielnicowego. Mł. asp. Łukasz Szwerkolt zadał dzieciom pytanie- kim jest dzielnicowy i odpowiadał na zadawane pytania. Pierwszaki już wiedzą, że dzielnicowy odgrywa bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności.

  Rozmawia z mieszkańcami rejonu służbowego, pomaga im i dba o to, aby było bezpiecznie w miejscu zamieszkania. Pan Łukasz uświadamiał też, że dzieci nie powinny bać się policjantów, chociaż bywa, że są nimi straszone. W dalszej części spotkania rozmawiał z uczniami o zagrożeniach, które mogą spotkać dzieci w ruchu drogowym oraz w kontakcie z psem i osobą nieznajomą.

  Dzielnicowy zaprosił dzieci do obejrzenia filmu pt. „Bezpiecznie do szkoły”, a później analizował z nimi niewłaściwe zachowania głównego bohatera. Ponadto uczniowie pod okiem policjanta ćwiczyli właściwe postawy w kontakcie z agresywnym zwierzęciem i natrętnym nieznanym im dorosłym. Dzielnicowy przypominał, że komuś kogo nie znany nie możemy do końca ufać. Ważnym tematem były odblaski.

  Mundurowy informował, że te błyszczące światełka pełnią bardzo ważną rolę w ruchu drogowym- odblask może uratować ludzkie życie. Dzielnicowy na koniec spotkania wręczył uczniom samozaciskowe opaski odblaskowe, a dzieci obiecały je nosić. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia, uczniowie mogli zobaczyć działanie odblasków.

  Jak odnaleźć swojego dzielnicowego? Pomocna będzie „Aplikacja Moja Komenda”

  Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

  KPP Wałcz

  gostomia_juz_wiemy1_01

  gostomia_juz_wiemy1_07 gostomia_juz_wiemy1_02 gostomia_juz_wiemy1_03 gostomia_juz_wiemy1_04 gostomia_juz_wiemy1_05 gostomia_juz_wiemy1_06