Grapil – piękny jubileusz zasłużonej dla miasta firmy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Grapil – piękny jubileusz zasłużonej dla miasta firmy

Pilska firma Grapil świętuje swoje 30-lecie. Dzięki wykwalifikowanej kadrze i wysokiej jakości produktom, przedsiębiorstwo stało się wiodącym producentem odzieży roboczej, hotelarskiej czy gastronomicznej. Z ich usług korzystają m. in. Media Expert, Philips Polska czy hotel Novotel.

Właścicielką firmy jest Grażyna Sobieraj, która od 30 lat ,nieustannie stawia na jakość oraz dynamiczny rozwój Grapilu. Działalność zaczęła od niewielkiego zakładu przy al. Niepodległości i rozwinęła – już w nowej siedzibie – do przedsiębiorstwa znanego w całej Polsce i za granicą.

Gratulacje z osiągniętych już sukcesów i życzenia pokonania kolejnych wyzwań Grażynie Sobieraj i jej współpracownikom, w imieniu pilan, złożył prezydent Piotr Głowski.

- Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję – powiedział między innymi Piotr Głowski, cytując myśl Petera Druckera, jednego z najwybitniejszych myślicieli i teoretyków zarządzania XX wieku. Cytat został również wygrawerowany na ozdobnej tablicy okolicznościowej, którą prezydent wręczył właścicielce Grapilu.

- Za każdym sukcesem stoją ludzie. Pokonaliście już wiele trudności i przeszkód. Wierzę, że i teraz poradzicie sobie z wyzwaniami związanymi z epidemią, jak i w przyszłości z każdą trudnością, jeśli się taka pojawi. Życzę wam tego z całego serca – dodał prezydent Piły.

Za sukcesem firmy stoi nie tylko wykwalifikowana kadra, ale również nowoczesny technologicznie park maszynowy, dzięki któremu powstają precyzyjne sitodruki i urzekające hafty, które mogą zaspokoić najbardziej wyszukane oczekiwania klientów. Również system zarządzania szwalnią jest nowoczesny, bowiem cały proces produkcyjny nadzorowany jest przez system komputerowy, umożliwiający optymalizację pracy i zasobów. Projekty ubrań, zanim trafią na stół krawiecki, zostają precyzyjnie opracowane w programie komputerowym, co pozwala na uniknięcie błędów.

Grapil przez lata swojej działalności otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień, wśród nich są między innymi tytuły ,,FAIR PLAY” nadawane dwa lata z rzędu przez Krajową Izbę Gospodarczą czy nagrody przyznawane w konkursach im. Stanisława Staszica przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski. Firma jest również laureatem wielu edycji konkursu „LODOŁAMACZE” – za wspieranie osób z niepełnosprawnością.

Także Grażyna Sobieraj została doceniona między innymi przez Prezydenta RP w 2012 roku, otrzymując Srebrny Krzyż Zasługi. Szefowa firmy aktywnie włącza się w miejskie inicjatywy gospodarcze i edukacyjne. Grapil między innymi funduje stypendia wyróżniającym się pilskim sportowcom, patronował  uczniom klas odzieżowych i krawieckich w  Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile oraz wspiera młodzież uczestniczącą w takich programach jak: ,,Przystanek Praca” czy ,,Pilska Akademia Umiejętności”.

Anna Burzyńska, Piotr Gadzinowski
Zdjęcia: RGStUDIO ROBERT GAWLAK /Grapil Facebook/

grapil_piekny_jubileusz1_01

grapil_piekny_jubileusz1_04 grapil_piekny_jubileusz1_02 grapil_piekny_jubileusz1_03