Jak powiadają – i jest to prawda absolutna – jeszcze się taki nie urodził, żeby każdemu dogodził!

Co prawda jest wśród homo sapiens wielu obiektywistów, którzy potrafią do rzeczywistości, tego co wokół nich (nas) się rozgrywa, podchodzić racjonalnie i pragmatycznie. Słowem, potrafią być obiektywni. Ale są i tacy (i jest ich wcale niemało), którzy wszystko kwestionują i potępiają w czambuł. Oni już się tacy urodzili! Wszędzie szukają dziury w całym! Sąsiad im się nie podoba, nauczyciel syna jest zły, rządzący, choćby byli najlepszymi z najlepszych, są be! To są wieczni malkontenci. Im nigdy nie jesteś w stanie dogodzić!!!

Podobni zoilowie występują na naszych lokalnych podwórkach (czyt. w miastach i miasteczkach). Są takie miejsca na mapie Polski, gdzie włodarze zostali wybrani, już kolejny raz, przygniatającą większością głosów, ale pomimo tego, a także wręcz genialnego sprawowania władzy, mają wielu antagonistów, irracjonalnie kontestujących ich poczynania!

W ostatnim czasie (czyżby już rozpoczęła się kampania wyborcza???) również w Pile zainicjowali swoją „działalność” malkontenci, kwestionujący niektóre decyzje ratusza.

Najbardziej spektakularnymi, ale i nielogicznymi, są akcje protestacyjne przeciwko powstaniu w Grodzie Staszica wiwarium, z jeleniami aksis, oraz przebudowie ulicy Kossaka, która na krótkim odcinku ma stać się jednokierunkową.

pod_lupa_2

Jak irracjonalne jest owo postepowanie, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Projekt przebudowy ulicy Kossaka powstał już kilka ładnych lat temu, za czasów poprzednika Piotra Głowskiego, i nigdy nie był on krytykowany. Natomiast w pilskim parku już w latach 60-tych ubiegłego wieku istniała zagroda z jeleniami europejskimi. Sławny Kuba przyciągał do parku wielkie rzesze milusińskich i ich opiekunów.

Jelenie aksis, urodzone nie na stepach czy w lasach monsunowych, będą miały komfortowe warunki w Parku Miejskim, a dzieci i dorośli będą mieli niezapomniane atrakcje, obcując z tymi sympatycznymi zwierzętami!

Drodzy Momusowie, czy kontestowalibyście także powstanie w grodzie nad Gwdą ogrodu zoologicznego! No, cóż przecież jeszcze się nie urodził taki… .

Marek Mostowski