MZK wprowadza sprzedaż biletów przez internet

Miejski Zakład Komunikacji w Pile, podnosząc jakość obsługi klienta, wprowadza od 1 marca 2016 roku internetową sprzedaż biletów elektronicznych, która znacznie ułatwi dostęp do usług komunikacji miejskiej.

Pasażerowie, którzy posiadają Pilską Kartę Miejską mogą kupować bilety 7 dni w tygodniu, przez całą dobę, unikając kolejek w punktach sprzedaży. Aby skorzystać z Internetowej Sprzedaży biletów należy wejść w zakładkę Pilska Karta Miejska – „Bilet on-line” na stronie www.mzk.pila.pl .

Nasze MZK staje się coraz lepsze i tych pomysłów jest coraz więcej. Dotyczą one nie tylko tej sfery widocznej, np. autobusów, ale też tych, które składają się na codzienne udogodnienia mieszkańców związane z MZK – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jak dodaje Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile, nowa usługa – sprzedaż biletów przez internet – jest rozszerzeniem usług już proponowanych mieszańcom.

– Jest karta miejska, która jest już znana. Teraz będzie można tą kartę doładować i zakupić bilet przez internet. Czyli 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, unikając kolejek. Dotychczas odbywało się to w taki sposób, że klient po wyrobieniu takiej karty musiał okresowo w punkcie naszej obsługi doładować elektroniczną portmonetkę. Teraz wystarczy wejść na naszą nową stronę i zalogować się. Tam znajduje się instrukcja, która wyjaśni jak należy doładować bilet okresowy lub jak doładować elektroniczną portmonetkę. Co jest ważne, jeżeli klient zrezygnuje z karty, zwracamy środki, które są na karcie i kaucję za wydaną kartę – mówi Tadeusz Majewski prezes MZK w Pile.

Aktywacja biletu okresowego lub aktywacja doładowania środków pieniężnych na Elektronicznej Portmonetce nastąpi przy pierwszym przyłożeniu karty do kasownika PKM w autobusie i pojawieniu się napisu „Zapis danych na kartę…”,  a następnie „Zapis OK.” Minimalna kwota doładowania Elektronicznej Portmonetki wynosi 20 zł, a maksymalny stan 500 zł.

Szczegóły dotyczące schematu postępowania przy zakupie biletów przez Internet – w zakładce Pilska Karta Miejska – „Bilet on-line”.

Sebastian Daukszewicz

mzk_wprowadza00

mzk_wprowadza07 mzk_wprowadza01 mzk_wprowadza02 mzk_wprowadza03 mzk_wprowadza04 mzk_wprowadza05 mzk_wprowadza06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *