Na razie do Piły przyjechało tylko 233 ton węgla. Dystrybucja wstrzymana!

W Pile osoby zainteresowane zakupem węgla kamiennego po preferencyjnej cenie najpierw złożyli wnioski do MOPS Piła, potem miasto podpisało nawet umowę na dystrybucję węgla z firmą Pontex-Poniccy z Ujścia, a jak się okazuje na dziś węgiel nie dotarł do wszystkich chętnych, którzy złożyli wnioski. Węgiel po preferencyjnych cenach pilanom ma zapewnić państwowa spółka PGE Paliwa.

Jak poinformował 29 grudnia na konferencji prasowej Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły, powodem przerwy w dostawie węgla dla osób, które prawidłowo złożyły wniosek o sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach, jest brak dostaw paliwa przez dostawcę, którym jest PGE Paliwa. Przerwa w dostawach trwa od 23 grudnia bieżącego roku.

– Na rok 2022 rok zamówiliśmy 600 ton węgla. Na razie  otrzymaliśmy 233 tony. Wystarczyło to na zaspokojenie potrzeb 163 rodzin na 500 złożonych wniosków. Dodatkowo złożyliśmy zamówienie na 120 ton na rok 2023. Niestety od 23 grudnia do chwili obecnej nie otrzymaliśmy ani jednego kilograma węgla. PGE Paliwa nie ma węgla na składzie i nie ma możliwości jego dostarczenia na teren złotowski, z którego go odbieraliśmy. Nie ma informacji, kiedy dostawa zostanie wznowiona. Co ciekawe otrzymaliśmy propozycję, aby go odebrać z rejonu Białegostoku. Zostawię tę propozycję bez komentarza – mówi Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Jednocześnie zastępca prezydenta Piły prosi osoby, które złożyły wnioski o cierpliwość. W momencie, kiedy węgiel się pojawi, te osoby w odpowiednim czasie o tym fakcie zostaną poinformowane i zostaną poproszone o odbiór węgla, który sprowadzany jest z Indonezji.

Natomiast Rząd zapewnia: dystrybucja węgla przebiega bardzo sprawnie.

Sebastian Daukszewicz

na_razie_do_pily

na_razie_do_pily_02 na_razie_do_pily_03