Piła. Koalicja Obywatelska szykuje się do wyborów samorządowych 

Już za dwa miesiące, 7 kwietnia, a w miejscach, gdzie potrzebna będzie II tura, 21 kwietnia Polacy znów pójdą do urn wybierać rządzących na kolejną kadencję, tym razem w samorządach. Komitet Koalicja Obywatelska został zarejestrowany jako pierwszy komitet ogólnopolski. W Pile – choć nie znamy kandydatów do poszczególnych samorządów – wiadomo, że KO chce, aby o fotel prezydenta powalczyła Beata Dudzińska  pełniąca  obecnie funkcję prezydenta Piły.

 

– Dziś jest ze mną tylko część ekipy, która przez ostatni okres zarządzała miastem i powiatem. Niekoniecznie mając wpływ na władzę szczególnie w powiecie, ale to się zmieni. Jestem przekonany, że ten  dobry przykład miejski, gdzie współpraca radnych z prezydentami dawała tak dobre wyniki przez ostatnie lata, będzie gwarantem przyszłego rozwoju miasta, ale też rozwoju powiatu. Mam nadzieję, że nowe wybrane osoby będą ze sobą współpracować. Dziś jesteśmy doświadczani taką złą energią, która powoduje, że stajemy w miejscu, nie ze swojej winy i ten element został zauważony na każdym poziomie. Samorządowcy w powiecie zwracają się do mnie o wspólną aktywność i tak w tym roku się stanie – mówi Piotr Głowski, poseł na Sejm RP. – Dziś nie jest prezentacja wyborcza, ale raczej takie małe podsumowanie co się wydarzyło. Co prawda zarejestrowano komitet wyborczy Koalicji Obywatelskiej, ale na prezentację kandydatów przyjdzie czas. To tak jak na lotnisku. Wszyscy pasażerowie są już w samolocie i ten zespół jest przygotowany, ale zawsze jest potem ostatnie wezwanie. Gdyby ktoś z państwa chciał się przyłączyć do tej drużyny, to oczywiście zapraszamy. Nie tylko teraz, ale również w najbliższych tygodniach i miesiącach, bo wybory to również akcja związana ze wsparciem dla kandydatów – kiedy trzeba rozwieszać plakaty, banery roznosić ulotki, a w dniu głosowania zagłosować lub tez zasiadać w komisjach wyborczych. Te najbliższe wybory są też bardzo ważne, dlatego idźmy tłumnie do urn wyborczych – dodaje były prezydent Piły.

 

Jak już wspomnieliśmy osobą, która chce godnie zastąpić byłego prezydenta Piotra Głowskiego w kierowaniu miastem jest jego zastępczyni Beata Dudzińska. Według niej charakterystyczną cechą, którą ona i radni z KO odczuwają jest atmosfera, zbudowana wynikiem wyborów parlamentarnych, stania w długich kolejkach by zagłosować ówczesną opozycję. Tym bardziej pani Beata ze swoim zespołem z dużą energią będzie zabiegać o głosy. Państwa życzliwość i zaufanie będzie im potrzebne aby dać możliwość dalszego dbania o rozwój miasta i powiatu, by rozwiązywać nowe problemy, np. z bezpieczeństwem gospodarczym czy energetycznym.

 

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS Koalicja Obywatelska, cieszy się poparciem 29 proc. wyborców. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość ma 24 proc. Na podium znalazła się jeszcze Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) z poparciem 14 procent.

 

(SE)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *