Pilskie Morsy zapraszają

Pilski Klub Morsów EUFORIA zaprasza na Płotki, na oficjalną inaugurację jesienno-zimowego sezonu kąpielowego w niedzielę, 8 listopada pod hasłem JESIENNE MORSY.

Jesień to dla morsów przedsmak zimy – kąpiele w Płotkach (i nie tylko) w doborowym uśmiechniętym towarzystwie, dobre samopoczucie, radosna zabawa z przymrużeniem oka, cotygodniowe spotkania, hartowanie ciała i ducha, brak chorób.

Mało tego – dla morsów im zimniejsza woda, tym lepiej. Gdy tzw. „normalnemu człowiekowi” na samą myśl o wejściu do wody o tej porze roku robi się jeszcze zimniej, morsy radośnie pomrukują lub głośno dają wyraz swojemu zadowoleniu skandując nazwę klubu – EUFORIA! – bowiem podczas kąpieli mogą występować stany euforyczne związane z wydzielaniem endorfin.

Hasło niedzielnego spotkania jest jednoznaczne – oczekujemy przebrań i dekoracji nawiązujących do jesieni – mogą to być ozdoby z kasztanów, żołędzi, jarzębiny, liści; mogą to być kosze pełne grzybów, jabłek czy gruszek zabranych z domu z myślą o poczęstowaniu zebranych; mogą to być kostiumy kąpielowe w barwach jesieni, mogą być banery i transparenty z jesiennymi hasłami (np. „Liście opadają, ptaki odlatują a morsy w wodzie się hartują!”)…

W przeszłości mieliśmy już sporo kąpieli tematycznych, wymagających przebrania – bywaliśmy już kosmitami, piratami, Grekami, mieszkańcami Karaibów, uczestnikami orszaku Trzech Króli, Mikołajami – ciekawe jak tym razem poradzimy sobie z zadaniem zaproponowanym przez naszą „morsoprezeskę”, Maję Angowską.

Wszystkich chętnych do kąpieli zapraszamy w niedzielne południe 8 listopada – do wody wchodzimy punktualnie o godzinie 12.00, więc by się przygotować do wejścia do wody należy być trochę wcześniej. Od lat korzystamy z gościnnych progów szkoły nurkowej DEEP DIVER, wypada więc mieć ze sobą kilka złotych, by wrzucić je do specjalnej skarbonki z podziękowaniem za gościnę.

Jeśli komuś braknie odwagi, by wejść do wody – można przecież przyjechać na Płotki by pospacerować i popatrzeć na pluskające morsy, których dobry przykład zachęci do dołączenia do naszej gromady. Na początku w kąpielach uczestniczyła garstka chętnych (zaczęło się od dwójki…) – teraz jest nas kilkadziesiąt regularnie się kąpiących – jest więc to zaraźliwe w pozytywnym znaczeniu słowa. Czyli – przyjdź, popatrz, daj się porwać, dołącz do nas! Ale pamiętaj – musisz zabrać ze sobą czapkę i obuwie (tenisówki, klapki, specjalne buty do kąpieli) – bo ciało ludzkie najszybciej wychładza się przez nogi i głowę. Ciuchy na przebranie i ręcznik są „oczywistą oczywistością”; termos z kawą czy herbatą też się przydaje, a jeśli ktoś przyniesie ciasteczka to z pewnością spotka się to z wdzięcznością pozostałych.

Jan Mors Balcerzak

pilskie_morsy_zapraszaja00

pilskie_morsy_zapraszaja02 pilskie_morsy_zapraszaja01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *