Reakcja, czerwiec 2016

W Czerwcowej REAKCJI nie będzie niczego o ładzie i porządku, tudzież o estetyce Grodu Staszica. No, to o czym będzie mowa??? Tym razem nasza Czytelniczka zajęła się tematyką związaną z ignorowanymi pieszymi. W kwestii szczegółów oddajmy głos naszej P.T. Czytelniczce:

reakcja_3Co prawda jestem zarówno pieszą jak i kierowcą (nie wiem czy w dobie neologizmów nie powinnam napisać „kierownicą”?), ale tym razem występuję w obronie tych pierwszych. Szlag mnie trafia jak widzę traktowanie po macoszemu tej grupy społeczności, szczególnie na niektórych przejściach dla pieszych. Skupię się na jednym z nich, tym przy DH Merkury, na ul. 1 Maja. W jedną z sobót piesi, żeby przejść na druga stronę ulicy, musieli czekać po kilka ładnych minut, niektórzy zastanawiali się czy w tym czasie nie rozbić namiotu. Zielone światło dla tej nielubianej grupy zapalało się dopiero po trzech cyklach dla kierowców. Słowem, gdy samochody kierujące się z 1 Maja w kierunku Placu Konstytucji czy al. Piastów przejechały trzy razy, dopiero łaskawie pokazywało się zielone światło dla paskudnych pieszych! Zapytam krótko: Czy to jest fair???!!!

Pozdrawiam
Przeciwniczka dyskryminacji

Nic dodać nic ująć, my także po zbadaniu sprawy i jej potwierdzeniu, liczymy że nie będzie równych i równiejszych. Bowiem dyskryminacji i wszelkiego rodzaju anty… mówimy stanowcze NIE!!! Zielone Światło dala PIESZYCH!!! Nie po kilku minutach!!! Howgh!!!

Jeżeli gnębią Cię jakiekolwiek problemy, masz niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco! Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_1

reakcja_2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *