Wałcz. Przed ostatnim dzwonkiem z maturzystami

W ramach promocyjnego cyklu spotkań, które mają przybliżyć zawód policjanta, uczniów klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Wałczu odwiedzili przedstawiciele z wałeckiej komendy. Policjanci przybliżyli maturzystom swoją pracę.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przeprowadzili spotkanie z uczniami klasy V wałeckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego, dotyczące służby w służby w policji. Podczas prelekcji rozmawiali z uczniami klas maturalnych liceum o procedurze związanej z naborem do służby oraz specyfice zawodu policjanta.

 

Zainteresowani służbą w Policji otrzymali informacje o procedurze kwalifikacyjnej przyjęcia do służby oraz wymagań, jakie należy spełnić, aby móc zostać policjantem w przyszłości. Uczniowie klas maturalnych dowiedzieli się, jak przebiega rekrutacja i każdy z jej etapów.

 

Ponadto osobom zainteresowanym służbą  przedstawione zostały zadania policjantów w poszczególnych pionach służbowych oraz możliwości awansu i zarobków. Młodzi ludzie już za chwilę staną przed dokonaniem wyboru dalszej edukacji, wyboru zawodu, pracy. Spotkanie miało przybliżyć specyfikę służby w Policji aby ułatwić podjęcie tak ważnej życiowej decyzji.

 

Policjanci życzyli maturzystom samych pomyślnych wyborów i pomyślności na egzaminie maturalnym.

 

KPP Wałcz