Wezmą udział w letniej szkole dziennikarstwa

wezma_udzial_w_letniej_szkole

Redakcja gazetki „Niecodziennik Szkolny” ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile uplasowała się na 4. miejscu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dzienników regionalnych Polska Press Grupy – JuniorMedia.

Dziennikarze juniorzy nie tylko kształcili warsztat dziennikarski i tworzyli gazety szkolne, ale również poznawali tajniki kreowania nowoczesnych mediów w nowym cyklu interaktywnych lekcji #juniorlab. Szefowie działów foto, wideo, redaktorzy dzienników i serwisów regionalnych Polska Press Grupy przekazywali juniorom wskazówki dotyczące fotografii, materiałów wideo, tworzenia reportaży interaktywnych oraz infografik.

W nagrodę za ciężką pracę najlepsi redaktorzy – Maja Ganske (6a), Martyna Huryń (6a), Wiktoria Gramek (6c) i Aleksandra Weryk (6c) – wezmą udział w warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, szkoleniach z technik tworzenia nowych mediów. Zajęcia poprowadzą profesjonaliści z jednej z największych grup medialnych w naszym kraju – Polska Press Grupy w Uzdrowisku Termalnym Uniejów w dniach od 10 – 15 lipca.

Serdecznie gratuluję sukcesu.

Opiekun redakcji: Karolina Strógarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *