Zbiórka na Cmentarzu na rzecz pilskiego hospicjum

Członkowie i wolontariusze Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, wraz z uczniami z pilskich szkół, będą prowadzili w dniach 1 listopada (sobota w godz. 10.00 – 15.00) i 2 listopada (niedziela godz. 10.00 – 16.00) zbiórkę publiczną na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile. Kwesta będzie miała miejsce na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Wolontariusze ubrani będą w żółte koszulki z logo TPCH oraz wyposażeni w puszki kwestarskie i imienne identyfikatory.

W zbiórkach jak co roku wezmą udział młodzi wolontariusze m.in. z: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile („Teatralna”), Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile („Nafta”), Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Pile (na ul. Dembowskiego) oraz ludzie dobrej woli ze Stowarzyszenia „Centrum Wolontariatu” w Pile. W podziękowaniu za dowolny datek do puszki, wszyscy darczyńcy otrzymają naklejkę z żonkilem – międzynarodowym symbolem nadziei.

Listopadowe zbiórki na Cmentarzu Komunalnym zostaną przeprowadzone na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r. oraz decyzji Starosty Pilskiego nr WSK.5311.1.2013.IV z dnia 6 lutego 2013 r.

Zarząd i członkowie Towarzystwa dziękują wszystkim za wsparcie i zwiększenie środków niezbędnych do budowy tego dzieła.

Anna Fons

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC