Zgłoszenia na darmowe badania w galeriach i na gminnych festynach

Zgloszenia_na_darmowe

Na specjalnych stoiskach w galeriach handlowych oraz na festynach organizowanych w gminach mieszkańcy powiatu pilskiego mogą zgłosić się do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego.

Działania związane są z promocją programu poprawy zdrowia publicznego realizowanego przez Powiat Pilski i mają na celu zachęcenie do udziału w nim jak największej liczby mieszkańców powiatu pilskiego.

– Jak wiadomo wczesne wykrycie chorób nowotworowych to większa szansa na wyleczenie, dlatego też zapraszam mieszkańców naszego powiatu do udziału w tych badaniach – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. Dzięki programowi, który jako Powiat Pilski realizujemy ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa, badania te są całkowicie bezpłatne a mieszkańców spoza Piły – na ich wyraźną prośbę – możemy przywieźć na badanie do Szpitala Specjalistycznego w Pile a potem odwieźć do domu. Warto więc zadbać o swoje zdrowie!

Aby ułatwić mieszkańcom skorzystanie z tych badań Powiat Pilski organizuje stoiska informacyjne w galeriach handlowych VIVO, Atrium Kasztanowa i IBI oraz na festynach w poszczególnych gminach. Na miejscu można wypełnić też ankietę zgłoszeniową do udziału w badaniach.

W najbliższym czasie będzie można to zrobić: 21 maja w godz. 16.00-20.00 na Turnieju Sołectw Gminy Szydłowo w Kotuniu; 28 maja i 4 czerwca w godz. 10.00-14.00 w Galerii IBI w Pile; 29 maja w godz. 14.00-18.00 na IV Festynie Rodzinnym w Białośliwiu oraz 5 czerwca w godz. 14.00-18.00 na Rodzinnym Festiwalu Sportu i Zabawy w Wysokiej. Kolejne spotkania odbywać się będą do połowy lipca.

Więcej o programie na www.zdrowie.powiat.pila.pl

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *