Złotów. Dzieci świecą przykładem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przekazali najmłodszym uczniom elementy odblaskowe. Działania edukacyjne to część ogólnopolskiej akcji „Świeć Przykładem”. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą, wówczas pieszy jest lepiej widoczny dla kierujących.

Od 1 października rozpoczęły się policyjne działania pn. „Świeć Przykładem”, których celem jest zachęcenie niechronionych użytkowników ruchu drogowego przede wszystkim pieszych, do noszenia elementów odblaskowych. W działania złotowskich funkcjonariuszy, włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile.

Odblaskowe opaski oraz zawieszki przekazane zostały najmłodszym uczniom, z terenów pozamiejskich. Elementy odblaskowe są szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady atmosferyczne nie sprzyja bezpieczeństwu pieszych. Z elementem odblaskowym pieszy będzie lepiej widoczny dla kierujących.

W trakcie spotkań, Policjanci w praktyczny sposób pokazali o ile bardziej widoczna jest osoba z elementem odblaskowym. Najmłodsi obiecali, że będą nosić odblaski i będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego, o których mówiono w trakcie spotkania.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów

zlotow_dzieci001

zlotow_dzieci002 zlotow_dzieci003 zlotow_dzieci004