Żużel. Odliczamy do startu!

Do początku rozgrywek ligowych w Polsce coraz bliżej. Pierwsza kolejka Krajowej Ligi Żużlowej zaplanowana została na weekend świąt Wielkiej Nocy – sobotę 30 i niedzielę 31 marca. W pierwszej kolejce na własnym torze podejmiemy Kolejarza Opole, na tor zawodnicy Enea Polonii wyjadą jednak wcześniej. Mecz towarzyski z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź na Asta Arenie zaplanowano na 19 marca.

 

Owal na Asta Arenie również przygotowywany jest do pierwszych treningów. W minionym tygodniu trwały intensywne prace na torze. W weekend zamontowane zostały dmuchane bandy. Teraz trwa oczekiwanie na transport glinki, która ma zostać jeszcze dosypana do nawierzchni toru. Po tym zabiegu konieczne będą kolejne prace na torze, a później oczekiwanie na odpowiednią pogodę, która umożliwi jazdę.

 

Pierwsze zawody sparingowe nasi zawodnicy mają zaplanowane na 19 marca. O godzinie 15:00 podejmiemy zespół H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Wcześniej część naszych zawodników będzie już miała okazję do startów w Anglii. Sheffield Tigers – zespół Dana Gikesa, organizuje 14 marca benefis Kyle Howartha. 17 marca w Middlesbrough w benefisie Charlesa Wrighta wystąpi Jonas Knudsen.

 

Kilka dni po sparingu z Orłem w Pile – 22 marca, drużyna uda się do Łodzi na spotkanie rewanżowe.

 

Przed dwumeczem z H. Skrzydlewska Orłem Łódź warto wspomnieć o zawodnikach, którzy w sezonie 2024 reprezentować będą barwy klubu z Metalkas 2. Ekstraligi, a których możemy zobaczyć na Asta Arenie.

 

Kadra H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:

Luke Becker

Oliver Berntzon

Benjamin Basso

Tomasz Gapiński

Oskar Polis

Daniel Kaczmarek

Drew Kemp

Jakub Kiciński

Mateusz Bartkowiak

 

Źródło: https://poloniapila.com.pl

Foto: Sebastian Daukszewicz