Alternatywa dla komputerów i fajny trening dla umysłu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Alternatywa dla komputerów i fajny trening dla umysłu

Wszyscy miłośnicy Monopoly, gier bitewnych czy logicznych, zmierzyli się ze sobą 23 stycznia na drugim Festiwalu Gier Planszowych GIERmania, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Było to spotkanie wszystkich, którzy już grają i tych, którzy zatrzymali się na chińczyku i warcabach. W sumie do dyspozycji gości, których przybyło ponad 250 osób przygotowano ponad sto tytułów. W planszowych wyzwaniach można było liczyć na pomoc animatorów. Patronem medialnym festiwalu było Tętno Regionu.

Mimo czasów komputerów, Internetu to właśnie gry planszowe są dla wielu osób punktem wyjścia właśnie do spotkania. Jest to z jednej strony świetna zabawa, ale z drugiej sposób na zgromadzenie całej rodziny wokół stołu, o czym mogliśmy się przekonać odwiedzając w sobotnie popołudnie RCK.

Organizatorzy nie ukrywali zadowolenia, że frekwencja wciąż rośnie i wierzą, że kiedyś w Pile zorganizują festiwal/konwent, który odwiedzi powyżej pół tysiąca osób.

- Dzisiejsza frekwencja jest potwierdzeniem, że ta forma rozrywki cieszy się w naszym mieście coraz większym uznaniem. Tym razem oprócz wspólnego grania w nowoczesne planszówki można było wziąć udział w dwóch turniejach: SPLENDOR i 7 CUDÓW ŚWIATA: pojedynek. Główną atrakcją wydarzenia była jedna z 77 PREMIER gry RED7 w Polsce, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Bardzo efektownym punktem programu był również pokaz gier bitewnych, jakie zaprezentowało stowarzyszenie Andromeda – PSMF, które 6.03.2015 również w RCK zaprasza na drugą edycję Pilskich Dni Fantastyki (planowany jest przy tej okazji spory Games Room – ponowna możliwość pogrania w najnowsze planszówki) – mówi organizator Dariusz Ciechacki.

Korzystając z okazji organizatorzy głównie chcieli podziękować Animatorom, którzy z wielką chęcią poświęcają swój czas i angażują się w tworzenie tak ciekawej i ambitnej formy wspólnego spędzania czasu z innymi ludźmi. To alternatywa dla komputerów i fajny trening dla umysłu zwłaszcza dzieci. Także dziękują Event Pub  Event Pub Sport’s & cocktail za wsparcie od samego początku, innym sponsorom nagród oraz Miastu Piła za pomoc w logistyce wydarzenia i Patronom Medialnym (Tętno Regionu, Twoja Piła Pl, Złotowskie.pl).

Kolejny i to jeszcze bogatszy w atrakcje festiwal GIERmania III planowany jest po wakacjach, a żeby nadążyć za ich tempem polecamy śledzić ich profil na facebooku: Gry planszowe i towarzyskie w Pile.

Tymczasem już w piątek 29.01.2016 Gry planszowe i Towarzyskie w Pile oraz Chaos Games wybierają się do Złotowa na piątą Noc w Bibliotece z Grami Planszówymi, której są współorganizatorami. Następnie zamierzają zrobić Festiwale w Czarnkowie oraz Chodzieży, pomóc w organizacji PDF2 oraz wybierają się wesprzeć jednego z wydawców Gier Planszowych na Pyrkonie (największym ogólnopolskim festiwalu fantastyki odbywającym się w Poznaniu) w tłumaczeniu jego gier. Oprócz tego wszystkiego, co około 2 tygodnie w piątek zapraszają na PLANSZOGRANIE w Event Pub  Event Pub Sport’s & cocktail. Grają tam wieczorami dzięki uprzejmości właściciela Pubu w gry planszowe i zapraszają do dołączenia każdego zainteresowanego ambitną rozrywką.

Sebastian Daukszewicz

alternatywa_dla_komputerow00

alternatywa_dla_komputerow42 alternatywa_dla_komputerow01 alternatywa_dla_komputerow02 SONY DSC alternatywa_dla_komputerow04 alternatywa_dla_komputerow05 alternatywa_dla_komputerow06 alternatywa_dla_komputerow07 alternatywa_dla_komputerow08 alternatywa_dla_komputerow09 alternatywa_dla_komputerow10 alternatywa_dla_komputerow11 alternatywa_dla_komputerow12 alternatywa_dla_komputerow13 alternatywa_dla_komputerow14 alternatywa_dla_komputerow15 alternatywa_dla_komputerow16 alternatywa_dla_komputerow17 alternatywa_dla_komputerow18 alternatywa_dla_komputerow19 alternatywa_dla_komputerow20 alternatywa_dla_komputerow21 alternatywa_dla_komputerow22 alternatywa_dla_komputerow23 alternatywa_dla_komputerow24 alternatywa_dla_komputerow25 alternatywa_dla_komputerow26 alternatywa_dla_komputerow27 alternatywa_dla_komputerow28 alternatywa_dla_komputerow29 alternatywa_dla_komputerow30 alternatywa_dla_komputerow31 alternatywa_dla_komputerow32 alternatywa_dla_komputerow33 alternatywa_dla_komputerow34 alternatywa_dla_komputerow35 alternatywa_dla_komputerow36 alternatywa_dla_komputerow37 alternatywa_dla_komputerow38 alternatywa_dla_komputerow39 alternatywa_dla_komputerow40 alternatywa_dla_komputerow41