Beniaminek wygrał w Pile

W ubiegłej kolejce ekipa beniaminka z Ostrowca Świętokrzyskiego odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W siódmej rundzie spotkań wyższość KSZO musiały uznać także siatkarki PGNiG Nafty Piła. Beniaminek Orlen Ligi wygrał w czterech setach.

Idealnie w meczu z KSZO weszły podopieczne Dominika Kwapisiewicza. Pilanki po asie serwisowym Mariji Milović prowadziły już 3:0, jednak ich przewaga nie trwała długo, bowiem gdy punkt na Marzenie Wilczyńskiej zdobyła była zawodniczka Nafty, Joanna Kuligowska przy Żeromskiego było 3:3. Inicjatywa co prawda leżała po stronie miejscowych, ale oba zespoły szły punkt za punkt. Dopiero tuż przed przerwą techniczną sędziowie błąd odgwizdali Sophie Godfrey dzięki czemu Nafta prowadziła 8:6. Po kontrze Justyny Raczyńskiej gospodynie prowadziły 10:7, jednak krótki przestój sprawił, że po akcjach Kamili Ganszczyk i Marty Wójcik było 11:10 dla ostrowczanek. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie wychodził raz jeden zespół, raz drugi. Na kolejnej przerwie technicznej pilanki miały oczko przewagi, a po błędach Raczyńskiej i Nadziałek było 18:17 dla gości. Kiedy Milović zablokowała Barbarę Bawoł, a następnie Katarzynę Brojek, PGNiG Nafta wyszła na 20:18. Nie był to koniec emocji, gdyż w tym fragmencie gry ciężar ataku KSZO wzięła na siebie Kuligowska, po akcjach której beniaminek wygrał pierwszego seta 25:21.

Bawoł wyprowadziła zespół z Ostrowca Św. na dwa punkty przewagi, które natychmiast zniwelowała Katarzyna Nadziałek, blokując Brojek (4:4). Przyjezdne ponownie zaatakowały odważniej, wychodząc po akcjach Ganszczyk i Kuligowskiej na 11:7. Kiedy w miejsce słabo radzącej sobie w ataku Joanny Sobczak pojawiła sięMagdalena Wawrzyniak sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać. Trzy akcje z rzędu skończyła Natalia Krawulska, a po kontrze popularnej „Zochy” był remis 12:12. Jednak i tym razem nie zatrzymało to ostrowczanek, które coraz odważniej radziły sobie na siatce. Nafta była bezradna wobec ataków Bawoł i kiwek Wójcik. Bardzo szybko zrobiło się 19:13, a po kontrze Brojek KSZO Ostrowiec Św. miało pierwszą piłkę setową (24:16). Rywalkom odpowiedziała Krawulska, ale po ataku Ganszczyk beniaminek miał na koncie zapewniony przynajmniej punkt.

Dwusetowe prowadzenie musiało nieco uśpić czujność podopiecznych Dariusza Parkitnego, które otworzyły trzeciego seta od stanu 0:4. Co prawda Brojek i Bawoł odrobiły dwa oczka, ale na pierwszej przerwie technicznej zespół z Piły prowadził 8:4. Trener KSZO dokonał „podwójnej” zmiany, jednak i to nie przyniosło zamierzonych efektów. Nafta wciąż utrzymywała bezpieczny dystans, odskakując po serii punktowych zagrywek Wawrzyniak na 17:10. Niemoc przyjezdnych przełamała Ganszczyk, a po atakach trio Brojek-Bawoł-Godfrey o czas zmuszony był poprosił Dominik Kwapisiewicz (18:14). Po wznowieniu gry przyjezdne nieco się pogubiły, oddając rywalkom trzy akcje z rzędu (14:21). Niezagrożone pilanki pewnie zmierzały po zwycięstwo w trzecim secie, wygrywając 25:18.

Po bloku Wawrzyniak na Brojek Nafta prowadziła w czwartej partii 2:0. Wówczas w szeregach zespołu z Wielkopolski zaczęły mnożyć się błędy, dzięki czemu beniaminek z Ostrowca Św. wyszedł na 10:5. Karolina Jarmoc z Justyną Raczyńską zmniejszyły straty do stanu 8:11, ale wciąż zespołem przeważającym były przyjezdne. Na skrzydle pewnie spisywała się Brojek, a kolejne punkty blokiem zdobywała Sophie Godfrey. Kiedy w Pile było 19:13 gra gości nagle się zacięła. Błędy ostrowczanek sprawiły, iż przy wyniku 19:16 o czas poprosił trener Parkitny. Końcówka jednak należała do KSZO, które zwyciężyło po bloku Wójcik 25:17.

PGNiG Nafta Piła – KSZO Ostrowiec Św. 1:3 (21:25, 17:25, 25:18, 17:25)

Składy zespołów:

Nafta: Milović (9), Jarmoc (5), Wawrzyniak (14), Krawulska (11), Nadziałek (3), Raczyńska (10), Wilczyńska (libero) oraz Pauliukouskaja (libero), Konieczna i Sobczak (1)

KSZO: Brojek (14), Gnaszczyk (15), Bawoł (12), Wójcik (11), Kuligowska (11), Godfrey (8), Ścibisz (libero) oraz Grzelak, Wasilewa (1), Duda i Tobiasz.

beniaminek_wygral_w_pile10

beniaminek_wygral_w_pile39 beniaminek_wygral_w_pile11 beniaminek_wygral_w_pile12 beniaminek_wygral_w_pile13 beniaminek_wygral_w_pile14 beniaminek_wygral_w_pile15 beniaminek_wygral_w_pile16 beniaminek_wygral_w_pile17 beniaminek_wygral_w_pile18 beniaminek_wygral_w_pile19 beniaminek_wygral_w_pile20 beniaminek_wygral_w_pile21 beniaminek_wygral_w_pile22 beniaminek_wygral_w_pile23 beniaminek_wygral_w_pile24 beniaminek_wygral_w_pile25 beniaminek_wygral_w_pile26 beniaminek_wygral_w_pile27 beniaminek_wygral_w_pile28 beniaminek_wygral_w_pile29 beniaminek_wygral_w_pile30 beniaminek_wygral_w_pile31 beniaminek_wygral_w_pile32 beniaminek_wygral_w_pile33 beniaminek_wygral_w_pile34 beniaminek_wygral_w_pile35 beniaminek_wygral_w_pile36 beniaminek_wygral_w_pile37 beniaminek_wygral_w_pile38