Dobrze wstrzelili się w sezon

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Młodzi lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła dobrze zainaugurowali sezon sportowy 2018 w cyklu imprez wliczanych do punktacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. W Białogardzie wzięli oni udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych. Łącznie wywalczyli 6 punktów, zajmując w klasyfikacji drużynowej wysokie 3 miejsce.

W stawce startujących ponad 40 klubów ulegli jedynie AZS Poznań i Hermesowi Gryfino. Indywidualnie „błysnął” swym talentem Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 3000 m wywalczył brązowy medal.

Na dorobek punktowy klubu zapracowali ponadto, dziesiąty w biegu na 3000 m Norbert Śliwiński, dwunasty Bartosz Czyż w tym samym biegu, czternasta w biegu na 2500 m Natalia Kowalska i piętnasty na 2000 m Tymoteusz Wotzka. Kilku zawodnikom „Gwdy” nieznacznie zabrakło do wywalczenia miejsc punktowanych. Siedemnaste miejsce zajął Hubert Kuchta w biegu na 2000 m, dziewiętnasta w biegu na 1500 m była Antonina Kopka, natomiast Samanta Kasprzak w tym samym biegu była dwudziesta.

Ten dorobek punktowy zapewne mógłby być jeszcze większy, gdyby nie absencja kilku zawodników, którzy zostali w ostatniej chwili wycofani ze względu na choroby.

W najbliższy weekend lekkoatleci PLKS „Gwda” wystartują w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się na trasach biegowych w Żaganiu.