Dwa turnusy Kolonii Sportowej w Lubaszu za nami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Dwa turnusy Kolonii Sportowej w Lubaszu za nami

  W miesiącu lipcu zakończyły się dwa turnusy Kolonii Sportowej w Lubaszu z Akademią Piłkarską Bambinis!

  Przez dwa tygodnie zawodnicy Bambinis Trzcianka wraz z rówieśnikami z Gminy Trzcianka oraz gości ze Śmiłowa, Wielenia a nawet z Wesseling (Niemcy) mieli okazję trenować z wykwalifikowanymi trenerami Bambinis w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaszu.

  Pierwszy turnus odbył się w dniach 11-16.07.2017, na którym stawili się zawodnicy rocznika 2006 natomiast na drugim turnusie pojawili się zawodnicy rocznika 2008 oraz 2007.

  Pierwszy dzień kolonii skoncentrowany był na integrację wśród uczestników. Dostosowane treningi oraz gry i zabawy sprawiły, iż uczestnicy poznawali się jeszcze lepiej! Codziennie sprawdzane były pokoje, za porządek w pokojach można było otrzymać dodatkowe punkty dla swojej grupy. Każdy musiał zmierzyć się z ręcznym wypraniem stroju sportowego, co stanowiło nie lada wyzwanie!

  W drugim dniu kolonii  poza porannymi treningami uczestnicy zdobywali punkty dla swoich grup w grze Kalambury, natomiast w godzinach popołudniowych zagrali gry kontrolne z zaprzyjaźnioną drużyną Radwana Lubasz, prowadzoną przez Trenera Szymona Szweda.

  Wspieramy również akcję Na maxa dla Maxa wraz z Mistrzynią Polski w pływaniu Julią Zaborowicz, która przygotowywała się w ośrodku na Mistrzostwa Świata w Holandii! Na zakończenie dnia uczestnicy mieli okazję posłuchać prelekcji i oglądnąć film Cristiano Ronaldo!

  W trzecim dniu uczestnicy kolonii udali się na spacer po okolicznych lasach, po czym wybrali się nad jezioro, tam poczuli się jak ryba w wodzie! Gdy jedni grali w ringo, drudzy w wodzie odbijali piłkę do siatkówki. Oczywiście wyjście na plażę nie byłoby udane, gdyby nie zorganizowanie konkursu na zbudowanie… stadionu z piasku!

  Po obiedzie zawodnicy pojechali do kina na „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka-Nowe Przygody”.

  W czwarty dzień uczestnicy Kolonii Sportowej po ciężkich treningach i turniejach pojechali na basen do Obornik. Poza zabawą w wodzie oraz masażach w jacuzzi, pobijali rekordy na super, hiper szybkiej niczym Formuła 1 zjeżdżalni!

  Po zielonym obiedzie (ogórkowa i Shrek) uczestniczyli w teleturnieju „Kocham Cię Polsko” i rozwiązywali test zagadek oraz grali w karty.

  A wieczór spędzili oglądając mecz siatkówki Polska- Serbia!

  Przez ostatnie dwa dni Kolonii zawodnicy mieli okazję uczestniczyć wraz z trenerami w meczach piłki siatkowej, ringo, piłki nożnej. Zwieńczeniem obozu był Turniej Talentiada Fussball, który wyłonił najlepszego zawodnika, a raczej zawodników, bowiem Olek Górka i Gracjan Mädeu (I turnus) uzyskali po 80 pkt. w klasyfikacji generalnej! Natomiast w II turnusie po zaciętej walce 1 miejsce zdobył: Mateusz Kaczmarzewski, 2 miejsce: Jakub Orwat, 3 miejsce: Hubert Ficner! Na ostatniej wspólnej kolacji szef kuchni zaserwował domową pizzę po czym wszyscy razem zasiedli przy ognisku.

  Przez całą Kolonię trwała zacięta rywalizacja trzech grup (Zielonych, Czerwonych, Niebieskich). Ostatni dzień wyłonił zwycięzców! Niewielką przewagą wygrali Zieloni, ale nagrody trafiły do wszystkich uczestników! W konkursie zagadek najlepszy wynik uzyskał Olek, II miejsce Tomek i Patryk, III miejsce Igor! Nagrodę specjalną za całokształt otrzymał Piotr Żebrowski, wyróżnienia trafiły również do: Pawła Nowickiego, Szczepana Orwata, Macieja Kościelnika i Wojtka Urbana.

  Przez te wszystkie dni uczestnicy starali się dbać o porządek w pokojach, kulturalnie zachowywać się podczas posiłków oraz wzajemnie się szanować. Trenerzy są zadowoleni z postawy zawodników podczas kolonii. Brawo!

  Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Trzcianka, Panu Krzysztofowi Czarneckiemu za wsparcie finansowe Kolonii Sportowej oraz Dyrektor MDK Trzcianka, Pani Dominice Wiśniewskiej za pomoc marketingową oraz organizacyjną. Dziękujemy również Trenerowi Radwanu Lubasz, Panu Szymonowi Szwedowi za owocną współpracę sportową, Dyrektor GOK Lubasz, Pani Justynie Przyłuckiej za udostępnienie obiektów sportowych na terenie ośrodka oraz Właścicielowi Ośrodka Portus, Panu Marcinowi Błędzkiemu za wzorowe przygotowanie wyżywienia, pokoi, sali konferencyjnych dla uczestników!

  Podziękowania trafiają również do Trenerów Bambinis: Joanny Żylińskiej, Ryszarda Flitty, Łukasza Brody, Wiesława Natkańca, którzy wspólnie przyczynili się do organizacji treningów, zajęć, konkursów, gier i zabaw dla uczestników Kolonii Sportowej w Lubaszu!

  W.N.

  dwa_turnusy00

  dwa_turnusy11 dwa_turnusy01 dwa_turnusy02 dwa_turnusy03 dwa_turnusy04 dwa_turnusy05 dwa_turnusy06 dwa_turnusy07 dwa_turnusy08 dwa_turnusy09 dwa_turnusy10