Gwardia Piła na Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach

W Suwałkach na przebudowanym stadionie MOSiR rozegrane zostały 70. Mistrzostwa Polski Juniorów, w których startowali lekkoatleci pilskiej Gwardii. Nie udało się gwardzistom zdobyć medalu, ale i tak start w tych mistrzostwach należy uznać za bardzo udany, gdyż tegoroczny dorobek punktowy we współzawodnictwie ogólnopolskim sportu młodzieżowego gwardziści wzbogacili o 34 punktów.

Najlepiej z pilan zaprezentował się Jakub Klęsk, który w skoku w dal z wynikiem 7,17 bliskim rekordu życiowego zajął tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Kuba startował również w trójskoku, gdzie w eliminacjach poprawił swój rekord życiowy o pół metra na 14,38. W konkursie finałowym przy intensywnych opadach deszczu niedoświadczony jeszcze w tej konkurencji zawodnik zajął dwunaste miejsce z rezultatem 13,77. Bardzo dzielnie w chodzie sportowym na 10000 m walczył ubiegłoroczny medalista MPJ, Michał Kamiński, który z wynikiem 47:11,45 w trudnych warunkach pogodowych zajął piąte miejsce. Na dziewiątych miejscach swój udział na tych mistrzostwach zakończyła Angelika Gronowska w rzucie oszczepem z rekordem życiowym z eliminacji 41,59 oraz Jakub Musiał w skoku wzwyż z wynikiem 184 ale on również startował w deszczowej pogodzie. Marcelina Kuźma w chodzie na 10000 m zakończyła rywalizację n trzynastym miejscu z wynikiem 58:04,62 natomiast Daria Bąk w biegu na 3000 m z wynikiem 10:59,76 została sklasyfikowana siedemnastym miejscu.

W klasyfikacji wojewódzkiej po raz kolejny Wielkopolska odniosła zwycięstwo. W biegu na 400 m startował Jakub Centka z wynikiem 50,86 nie awansował do biegów finałowych.