Jest międzynarodowa współpraca pomiędzy powiatami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Jest międzynarodowa współpraca pomiędzy powiatami

Od 19 maja na zaproszenie władz powiatu pilskiego gościmy w Pile i okolicy delegację samorządowców z partnerskiego powiatu Schwalm-Eder (Hesja, Niemcy). Tematem przewodnim wizyty jest współpraca między polską a niemiecką młodzieżą, wzbogacenie społecznego życia mieszkańców obu powiatów czy współpraca biznesowa. 20 maja delegacja odwiedziła Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile.

- Do tej pory nasze powiaty współpracowały na niwie turystyki , sportu i rekreacji. Wczoraj natomiast podjęliśmy wstępną decyzję o współpracy gospodarczej. Mamy już określone pomysły. Zamierzamy doprowadzić do spotkań przedstawicieli zrzeszeń, które skupiają przedsiębiorców z Piły i powiatu pilskiego, z tymi po stronie niemieckiej - mówi Eligiusz Komarowski, starosta powiatu pilskiego.

- Mamy żywą współpracę pomiędzy naszymi powiatami, która żyje między nami ludźmi. Chcemy naszą współpracę poszerzyć o młodzież i o spotkania z przedsiębiorcami. Podczas następnego spotkania doprowadzimy do spotkania prezesów stowarzyszeń, i mam nadzieje, że dojdzie do współpracy. Dla mnie osobiście ważne jest, aby nasza współpraca partnerska obywała się też z młodzieżą. Już w zeszłym roku mieliśmy kilka spotkań sportowych i w tym roku również Polska młodzież nas odwiedzi. Ważne też, aby uczyć się od siebie, jeśli chodzi o temat ekologii i ochrony środowiska. Jestem przekonany, że nasze partnerstwo będzie dalej się rozwijało. W naszym powiecie mamy tylko ochotniczą straż pożarną i jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co udało się tu zobaczyć – mówi  Winfried Becker, starosta powiatu Schwalm-Eder.

Przypomnijmy, że podpisanie Aktu partnerstwa pomiędzy Powiatem Pilskim a Powiatem Schwalm-Eder w Niemczech (Hesja) nastąpiło dnia 18 września 2000 roku.

Sebastian Daukszewicz

jest_miedzynarodowa01

jest_miedzynarodowa02 jest_miedzynarodowa03 jest_miedzynarodowa04 jest_miedzynarodowa05 jest_miedzynarodowa06 jest_miedzynarodowa07 jest_miedzynarodowa08 jest_miedzynarodowa09 jest_miedzynarodowa10 jest_miedzynarodowa11 jest_miedzynarodowa12 jest_miedzynarodowa13 jest_miedzynarodowa14 jest_miedzynarodowa15 jest_miedzynarodowa16 jest_miedzynarodowa17 jest_miedzynarodowa18 jest_miedzynarodowa19 jest_miedzynarodowa20 jest_miedzynarodowa21 jest_miedzynarodowa22 jest_miedzynarodowa23 jest_miedzynarodowa24 jest_miedzynarodowa25 jest_miedzynarodowa26 jest_miedzynarodowa27