Koncert MOLLY MALONES oraz AFTER PARTY na Barce | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Koncert MOLLY MALONES oraz AFTER PARTY na Barce

Koncert rozpocznie się w Klubie Muzycznym BARKA – Piła, ul. Wodna, w piątek, 16 marca 2018 roku. Start imprezy o godz. 19.00. Początek koncertu o godz. 20.00

Ceny biletów:

- 20 zł w przedsprzedaży w Klubie i w sklepie RESZKA,

- 22 zł w przedsprzedaży przez internet (do 14.03.2018 – do środy),

- 30 zł w dniu koncertu.

Informacje o przedsprzedaży (Polsky Group Promotion w miejscu):

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).

Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła.

Przedsprzedaż online: ticketos.pl

https://ticketos.pl/event/678/Cala-Gora-Barwinkow-Vespa-Qulturka-w-Pile.html

KONKURSY:

1) Przeciąganie liny 4/4 (bon na bar za 40 zł w dniu imprezy).

2) Picie na czas.

3) Najbardziej zielony strój (bon na bar za 40 zł w dniu imprezy).

4) Konkurs na taniec irlandzki (podwójna wejściówka na wybraną imprezę) [powtórzenie zaprezentowanego układu tanecznego w Klubie - 30 sek.].

MOLLY MALONES

Molly Malone’s to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone’s, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach jak i na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie.

Molly Malone’s okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym na profesjonalnym poziomie ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny, naturalnym więc było, że pomimo krótkiego stażu scenicznego supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku jak Dropkick Murphys oraz Street Dogs z USA, a także kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies.

W przerwach między koncertami wiosną 2011 roku Molly Malone’s rejestruje swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku wydaje na MiniCd pod logiem North East Records. Cztery utwory są wizytówką Molly Malone’s i doskonale ukazują kierunek w jakim podąża zespół. Jesienią 2012 roku po niespełna trzech latach działalności w Olsztyńskim Studio X Molly Malone’s rozpoczyna rejestrację swojej pierwszej długiej płyty pt. „Obłęd”, która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013. Promocja płyty odbyła się na kilkunastu koncertach w Polsce w ramach wiosennej trasy Folk Punk Tour 2013.

W 2014 roku zespół wystąpił w VII edycji telewizyjnego show Must Be The Music.

Skład zespołu od 2016 roku wygląda następująco : Jarek „Kwiatek” Kwiatkowski – wokal i gitara akustyczna, Bartek „Koniu” Biwejnis – akordeon , Kuba Szulc – skrzypce, Rafał Chochowski – gitara elektryczna, Mateusz „Puszek” Puszkarewicz – gitara basowa, Paweł „Zwierzak” Augustyniak – perkusja.

Joanna Naranowicz

koncert_molly_malones00

koncert_molly_malones04 koncert_molly_malones01 koncert_molly_malones02 koncert_molly_malones03