Król Zielonoświątkowy zasiadł na tronie w Wysokiej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Król Zielonoświątkowy zasiadł na tronie w Wysokiej

Upalna pogoda towarzyszyła wysockim Siostrom i Braciom Kurkowym, którzy bezpośrednio po procesji Bożego Ciała, w której uczestniczyli, zebrali się na strzelnicy „Walochówka” i rozegrali najważniejszy w kalendarzu brackim turniej strzelecki – o godność Króla Zielonoświątkowego A.D.2018. Jego zwycięzca bowiem przez cały rok nosi tytuł Króla Kurkowego Bractwa, ma prawo do noszenia Łańcucha Królewskiego oraz sprawuje pieczę nad bracką armatą.

Prócz strzelania do Tarczy Królewskiej, strzelano również do tarcz honorowych, których fundatorami byli Bracia: Jan Mrotek, Mirosław Mantaj oraz Roman Sadzak oraz do Kura.

W strzelaniu do pierwszej z nich zwyciężyła Siostra Patrycja Liebrecht, która wyprzedziła Rafała Waśkowiaka i Brata Romana Sadzaka. Również i kolejna z tarcz przypadła w udziale Siostrze Patrycji Liebrecht. W pokonanym polu zostawiła Braci: Tomasza Miedzińskiego i Romana Sadzaka. Ostatnia z tarcz honorowych trafiła w ręce Brata Waldemara Koteckiego, który okazał się lepszy od Braci: Marka Madeja i Witolda Krzyżosiaka.

Tarczę Królewską i godność Króla Zielonoświątkowego Bractwa Kurkowego w Wysokiej A.D.2018 uzyskała Siostra Patrycja Liebrecht, Pierwszym Rycerzem został Brat Jan Mrotek, a Drugim Rycerzem Brat Roman Sadzak.

Turniej tradycyjnie zakończyło strzelanie do Kura. Tu najlepiej strzelał Brat Roman Sadzak, wyprzedzając Joannę Miedzińską i Rafała Waśkowiaka.

M.M.

krol-zielonoswiatkowy-01

krol-zielonoswiatkowy-02 krol-zielonoswiatkowy-03 krol-zielonoswiatkowy-04 krol-zielonoswiatkowy-05 krol-zielonoswiatkowy-06 krol-zielonoswiatkowy-07 krol-zielonoswiatkowy-08 krol-zielonoswiatkowy-09 krol-zielonoswiatkowy-10