Mierzęcin Trail – wystartuje już w sobotę! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Mierzęcin Trail – wystartuje już w sobotę!

Setki jezior, piękne, ciągnące się kilometrami lasy, dzikie i leniwie meandrujące rzeki. Do tego winnica i XIX-wieczny pałac z folwarkiem. W takich właśnie okolicznościach już w najbliższy weekend, 2 września, odbędzie się nowe wydarzenie biegowe – Mierzęcin Trail. Impreza adresowana jest do miłośników przyrody i biegania w terenie oraz spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Do wyboru są dystans półmaratonu lub 12 km, a dla najmłodszych zaplanowano biegi dla dzieci.

Pierwsza edycja Mierzęcin Trail wystartuje w najbliższą sobotę, 2 września, i odbędzie się na terenach Puszczy Drawskiej. To niepowtarzalne okolice, trochę nieodkryte na biegowej mapie Polski. Biegacze mają do wyboru dwa dystanse: 12 km i półmaraton. Oba biegi wystartują spod Pałacu Mierzęcin. Polnymi drogami, leśnymi duktami i ścieżkami trasa poprowadzi uczestników wzdłuż rzek Mierzęcka Struga i Pokrętna. Obiegnie również Jezioro Mierzęckie i zahaczy o lokalną winnicę. Amatorzy asfaltu nie znajdą nawet jednego metra, za to nie zabraknie pięknych widoków ani niewielkich podbiegów i zbiegów.

Bazą biegu będzie Pałac i Folwark Mierzęcin. To wyjątkowe miejsce, doskonałe do wypoczynku ze szczególnym naciskiem na spędzanie czasu na łonie natury. Odrestaurowany majątek ma bogatą ofertę noclegową i gastronomiczną oraz oferuje szereg innych atrakcji takich jak: jazdę konną, basen, fitness, nordic walking, wycieczki rowerowe czy spływy kajakowe. Start i meta biegów będą zlokalizowane w zrewitalizowanym Parku, a ostatni kilometr obu dystansów będzie przebiegał urokliwymi ścieżkami, kładkami i alejkami Ogrodu Japońskiego i Parku Angielskiego.

Za przebieg wydarzenia, organizację biegu oraz wytyczenie i oznaczenie trasy odpowiada doświadczona ekipa, na co dzień zajmująca się organizacją imprez takich jak: ogólnopolski cykl biegów CITY TRAIL, ultramaraton TriCity Trail, Bieg Lwa i Triatlon Lwa.

Na biegi można zapisać się jeszcze na miejscu w dniu imprezy – biuro zawodów na terenie Pałacu Mierzęcin będzie czynne w piątkowe popołudnie oraz sobotni poranek. Także zapisy na biegi dziecięce będą odbywały się na miejscu.

Więcej informacji dot. pakietów i ich cen, przebiegu tras oraz informacji organizacyjnych dotyczących sobotniego wydarzenia można znaleźć na stronie www.mierzecintrail.pl oraz profilu biegu w serwisie Facebook.

Zapraszamy do Mierzęcina wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w bieganiu trailowym, a także tych bardziej doświadczonych, chcących sprawdzić formę przed jesiennymi startami. Zabierzcie rodzinę i przyjaciół. To będzie wyjątkowy bieg, w wyjątkowym miejscu!

Łukasz Belowski
Fot. T. Szwajkowski

mierzecin_trail01

mierzecin_trail02 mierzecin_trail03 mierzecin_trail04 mierzecin_trail05 mierzecin_trail06 mierzecin_trail07 mierzecin_trail08 mierzecin_trail09 mierzecin_trail10