Pawlak: Jestem gotowy w każdej chwili spakować motocykle i jechać na trening | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pawlak: Jestem gotowy w każdej chwili spakować motocykle i jechać na trening

Puste trybuny i tory żużlowe, brak rozgrywek, a nawet treningów. To rzeczywistość, w której zawodnicy muszą się teraz odnaleźć. Jednym z nich jest Arkadiusz Pawlak, wychowanek i były zawodnik Polonii Piła, a obecnie reprezentant Stainer Unii Kolejarza Rawicz.

– Ze zdrowiem wszystko dobrze. Na szczęście ani koronawirus, ani inne choroby nie zaatakowały mojego organizmu. Czas tej izolacji odbieram tak, jak ten w zimowej przerwie,  kiedy nie możemy korzystać z toru, a treningi siłowe wykonujemy w domu. Owszem, teraz o formę trzeba dbać w inny sposób niż wcześniej, gdy mogliśmy korzystać z siłowni, hali sportowej czy basenu – mówi Pawlak.

– Najgorsze przyszło po odjechaniu treningów. Człowiek czuje głód jazdy, myśli, że po pierwszych treningach rozpocznie sezon, aż tu nagle nie tylko nas, ale też ludzi na całym świecie spotkało coś tak nowego. Teraz żyjemy z wieloma ograniczeniami. Są zalecenia od trenera, żeby ćwiczyć indywidualnie, dalej tę formę budować, a nie robić sobie wolne. Zresztą tego wolnego też za dużo nie mam, bo wykonuję pracę zarobkową – wyjaśnia zawodnik rawiczan.

Wychowanek Polonii Piła na pierwszy trening czekał z dużą niecierpliwością. 25-latek szybko spasował się z torem i nie odczuł przerwy zimowej. – Jechałem na luzie, nie towarzyszył mi żaden stres. Być może wpływ na to miały regularne treningi na motocyklu crossowym, które odbywałem, gdy pogoda pozwalała – opowiada żużlowiec.

12 czerwca wystartuje PGE Ekstraliga. Na ten moment nie wiadomo, co będzie z eWinner 1 Ligą oraz 2. Ligą Żużlową. Pawlak przyznaje, że podobnie jak jego koledzy, nie wie co go czeka. Pomimo to, zapewnia, że jest w pełni przygotowany do jazdy.

– Powiem szczerze, że nie kontaktowałem się z klubem. Jednak mam nadzieję, że jak prezesi będą mieć jakieś informację, to ją nam szybko przekażą i wznowimy treningi przed rozpoczęciem ligi. Ja jestem gotowy w każdej chwili spakować motocykle i jechać na trening. Ponadto, żadne rozmowy dotyczące tego, że miałbym jeździć za mniejsze wynagrodzenie nie były ze mną prowadzone – podsumowuje wychowanek Polonii Piła.

W związku z pandemią koronawirusa, sytuacja gospodarcza robi się coraz trudniejsza, a wiele firm walczy o przetrwanie i tnie wydatki marketingowe. Mimo tego, Arek zaprasza do siebie sponsorów. Żużlowiec jest gotowy do rozmów z ludźmi dobrego serca, sponsorami, którzy szczególnie w tym okresie są na wagę złota.

Miło poinformować naszych czytelników, kibiców żużla, że przedłużamy patronat medialny nad Arkiem na tegoroczny sezon żużlowy. Wszelkich informacji o tym co u Arka, szukajcie na FP  https://www.facebook.com/pawlakracing/

Sebastian Daukszewicz

jestem_gotowy1_01

jestem_gotowy1_04 jestem_gotowy1_02 jestem_gotowy1_03