Podsumowanie akcji Pilanie Rodakom na Kresach | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Podsumowanie akcji Pilanie Rodakom na Kresach

  28 listopada 2018 r. w parafii Św. Rodziny odbyło się podsumowanie zbiórki darów oraz wyjazd na Wileńszczyznę Pilskich Patriotów.

  Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji udało nam się zebrać tym razem rekordową ilość darów. Na Wileńszczyznę udaliśmy się dwoma wypełnionymi busami. Tradycyjnie miejscami, które odwiedzamy i do których trafiają dary była Polska szkoła w Mościszkach i Wspólnota Miłosierdzia Bożego w Solecznikach. Po raz pierwszy odwiedzamy również naszych znajomych z wakacji w Pile w Dziewieniszkach. Kolejnym punktem był dom Polski w Ejszyszkach. Oczywiście nie zabrakło wspaniałych momentów – w szkole w Mościszkach przygotowano akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spora część uczniów tej szkoły miała okazję odwiedzić już Polskę i Piłę, więc z większością dzieci mieliśmy okazję poznać się już wcześniej. Nie brakowało wspomnień z wakacji w Polsce! Podobnie wiele spotkań w Dziewieniszkach kończyło się na opowiadaniach z wakacji.

  Dla wszystkich uczestników wyjazdu wyjątkowym momentem było spotkanie z proboszczem parafii w Butrymańcach ks. Józefem Aszkiełowiczem, wielkim polskim patriotom.

  Tradycyjnie przy tego typu wyjazdach odwiedzamy i zapalmy znicze w licznych miejscach pamięci.

  Nie da się w kilku słowach opowiedzieć o sensie naszej akcji, zainteresowanych odsyłamy do filmu opowiadającego o Wspólnocie Miłosierdzia Bożego z Solecznik, z którą współpracujemy.

  https://www.youtube.com/watch?v=AHCwgiMbriE

  Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Wszystkim, którzy wsparli nasze działania:

  - Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. z Prezesem Rafałem Łaskim na czele!

  - Marcin Porzucek

  - Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile

  - Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań Kibice Lecha Poznań Kibolski Klub Dyskusyjny (kolejny raz sporo gadżetów Kolejorza trafiło do młodych Polaków).

  - Wągrowieccy Patrioci FC Wągrowiec FC Złotów Złotowscy Patrioci Trzcianeccy Patrioci Lech Poznań – Kohorta Czarnków FC Środa Sklep Fanatic

  - Korona Wałcz i Sporty Walki Piła

  - Kolejowy Sklep Sportowy

  - Ultras Polonia Piła ’09

  - Drukarnia Typo-Offset w Pile

  - Foto Zaranek

  - Pilskie szkoły:
  Zespół Szkół Technicznych nr 1 w Pile „Mechanik”
  I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
  Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza
  Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile(ul. Kujawska)
  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 “Budowlanka”
  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile(Bydgoska)

  - Podziękowania dla osób, które prywatnie angażowały swój czas i środki w organizację akcji i wyjazdu!

  Jeżeli kogoś pominęliśmy przepraszamy!

  Pilscy Patrioci

  podsumowanie_akcji_pilanie00

  podsumowanie_akcji_pilanie18 podsumowanie_akcji_pilanie01 podsumowanie_akcji_pilanie02 podsumowanie_akcji_pilanie03 podsumowanie_akcji_pilanie04 podsumowanie_akcji_pilanie05 podsumowanie_akcji_pilanie06 podsumowanie_akcji_pilanie07 podsumowanie_akcji_pilanie08 podsumowanie_akcji_pilanie09 podsumowanie_akcji_pilanie10 podsumowanie_akcji_pilanie11 podsumowanie_akcji_pilanie12 podsumowanie_akcji_pilanie13 podsumowanie_akcji_pilanie14 podsumowanie_akcji_pilanie15 podsumowanie_akcji_pilanie16 podsumowanie_akcji_pilanie17