Policjanci zatrzymali pięciu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Policjanci zatrzymali pięciu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców

  policjanci_zatrzymali

  Nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków, sprawcy zdarzeń drogowych… Aż 5 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z pilskiej komendy oraz Posterunku Policji w Ujściu. Teraz wszyscy odpowiedzą przed Sądem.

  Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu i narkotyków.

  29 lipca br. funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim zatrzymali na terenie naszego powiatu łącznie pięciu nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem marki ZIPP, 34-letni mieszkaniec gminy Szydłowo, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu! W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i i przewrócił się na jezdnię. Jadący za nim pojazd ciężarowy marki MAN najechał na motorower. Zaraz obok leżał kierowca. O krok było od tragedi!!!

  Funkcjonariusze w ramach pełnionych służb zatrzymali także 23-letniego kierowcę którzy prowadzili swój pojazd marki Hyundai będąc pod wpływem narkotyków. Trafił prosto do policynego aresztu. Prawo jazdy stracił także 76-letni mieszkaniec Piły, który podróżując swoim pojazdem marki Citroen C4 nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i potrącił 32-letnią kobietę. Trafiła ona z obrażeniami ciała do szpitala.

  Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Należy pamiętać, że nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków, to potencjalni zabójcy. Należy pamiętać, że jest niezwykle cienka granica pomiędzy kolizją a wypadkiem, osobą ranną a zabitą.

  Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

  Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

  Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

  podkom. Żaneta Kowalska
  KPP w Pile
  Fot. pomorska.pl