Poparcie wiceministra MSWiA dla posła Porzucka | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Poparcie wiceministra MSWiA dla posła Porzucka

Trwa gorączka wyborcza. Kandydaci na samorządowców prześcigają się na finiszu tej wielokrotnie nieczystej kampanii. Tym razem na trzy dni przed godziną zero (czyt. dniem wyborów przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbył się briefing prasowy Pawła Szefernakera, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz posła Marcina Porzucka, kandydata na prezydenta Piły. Tematem spotkania była Ustawa modernizacyjna służb mundurowych oraz inne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Minister spotkał się nie tylko z dziennikarzami, ale także z kandydatami PiS do rady miasta, powiatu i sejmiku województwa. Szefernaker odniósł się przede wszystkim do ustawy modernizacyjnej służb mundurowych, ale także nawiązał do na razie nieskutecznych rozmów ministra Brudzińskiego ze związkowcami. Podjęty został również temat lokalny, dot. planów budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Na koniec Paweł Szefernaker udzielił poparcia posłowi i kandydatowi na prezydenta Piły Marcinowi Porzuckowi. I to chyba był główny cel wizyty ministra w Pile.

red

poparcie_wiceministra00

poparcie_wiceministra04 poparcie_wiceministra01 poparcie_wiceministra02 poparcie_wiceministra03