Pożar zboża czekającego na kośbę w gminie Margonin | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pożar zboża czekającego na kośbę w gminie Margonin

  23 lipca 2014 r. około godziny 13:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża w miejscowości Klaudia, stanowiącej część wsi Zbyszewice (gm. Margonin).

  Niezwłocznie na miejsce została zadysponowana pobliska jednostka z OSP Margonin oraz średni zastęp gaśniczy z JRG w Chodzieży. Z uwagi na intensywność rozprzestrzeniania się ognia OSP Margonin, która jako pierwsza dotarła do miejsca zdarzenia, poinformowała SK KP o konieczności zadysponowania większej ilości samochodów gaśniczych. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy z OSP Budzynia, OSP Zbyszewice, OSP Próchnowo oraz dodatkowy zastęp z OSP Margonin, na miejsce przybył również zastępca dowódcy JRG w Chodzieży mł. kpt. Krzysztof Sobisiak.

  Spaleniu uległo ok. czternaście hektarów zboża. Działania biorących udział w akcji strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody. Ratownicy walczący z ogniem nie mieli łatwego zadania ze względu na bardzo wysuszony teren, z powodu utrzymujących się od kilku dni upałów. Dodatkowe utrudnienie stanowiła zerwana linia energetyczne, której jeden z przewodów leżał w zbożu.

  Na miejsce zdarzenia przybyła policja oraz pogotowie energetyczne, które odłączyło uszkodzoną napowietrzną linię energetyczną. W działaniach brało udział łącznie 8 zastępów straży pożarnej w sile 30 strażaków.

  Tekst: sekc. Kamil Woźniak
  Zdjęcia: Filip Hermaszewski, Rafał Heimann (OSP Margonin)

  pozar_zboza_czekajacego_na_kosbe01

  pozar_zboza_czekajacego_na_kosbe02

  pozar_zboza_czekajacego_na_kosbe03