Przy SP 7 w Pile powstanie hala sportowa na miarę XXI wieku | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Przy SP 7 w Pile powstanie hala sportowa na miarę XXI wieku

Prawdopodobnie w przyszłym roku uczniowie ze szkoły podstawowej nr 7 w Pile nie będą mieli zajęć WF w ciasnej salce, bowiem zyskają nowoczesną halę sportową. Nowa inwestycja znacznie poprawi warunki uprawiania sportu przez uczniów. O planach inwestycyjnych odnośnie tej palcówki oświatowej mówili na konferencji prasowej Piotr Głowski, prezydent miasta Piły, Sebastian Dzikowski, dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w UM W Pile oraz Dorota Pietras, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 7 w Pile.

Urząd Miasta Piły rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na budowę hali sportowej i zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile. Wyłonionym wykonawcą jest firma Studium Sp. z o.o. z Warszawy i zgodnie z umową wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania zadania do 30 listopada 2018 r. Wartość umowy wynosi 268.029.30 zł

- Zgodnie z planem, po szkole podstawowej numer sześć, gdzie trwają prace budowlane, przyszła kolej na Siódemkę, gdzie rozpoczęły się prace projektowe. Budynek będzie pięknie się komponował z obecnym obiektem. Częściowo zostanie wykonany z cegły, która jest ozdobą starego obiektu, a z drugiej strony część ścian będzie z lustrzanej stali szczotkowanej, w której obecny budynek będzie się odbijał. Będzie to naprawdę bardzo ładny efekt. Zaproponowane rozwiązania pozwolą nie tylko do nawiązania do historii szkoły, ale też pokażą tą nowoczesną stronę - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

W tej chwili ponad 500 uczniów szkoły ćwiczy w małej, starej, zabytkowej sali, a w razie pogody na „orliku”. Mimo to, wychowankowie mogą pochwalić się wieloma sukcesami sportowymi.

- Mamy piękne boiska, świetnie wyposażone sale lekcyjne i czekamy jeszcze na komfortowe warunki pracy na lekcji wychowania fizycznego. Cieszymy się, że organ prowadzący szkoły w mieście dostrzegł potrzebę tej hali dla naszych uczniów i będzie realizowana ta jakże potrzebna inwestycja. Dziś ciężko jest nam prowadzić zajęcia, ale mamy świetne boisko sportowe, z którego uczniowie chętnie korzystają – mówi Dorota Pietras, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 7 w Pile.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa ma zostać wykonana zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym, który został opracowany w listopadzie 2016 roku i zakłada: Hala 3 kondygnacje 12,9 metrowej hali o powierzchni całkowitej 1582,00 m2 i powierzchni użytkowej 1196,6 m2, trybuny na ok 100 osób, windę dla niepełnosprawnych, łącznik ze szkołą, elewację od strony budynku szkoły ze szczotkowanej, odbijającej stali, dającej efekt „lustrzany”. Pozostała elewacja z cegły w kolorze czerwonym z zachowaniem układu krzyżowego występującego w budynku historycznym. W PFU zawarto także rozwiązania pasywne i przyjazne środowisku: m.in.: kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii słonecznej, m.in. do podgrzewania wody oraz produkcji prądu, pompa ciepła. Zagospodarowanie terenu: bieżnia 60 m, skocznia w dal, plac apelowy, stoły do gry w tenisa stołowego, stojaki na rowery, oświetlenie.

Warto dodać, że jest to ostatnia publiczna szkoła podstawowa w Pile, która nie ma sali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Nowa sala będzie obiektem na miarę XXI wieku. Wartość całej inwestycji z zagospodarowaniem terenu wokół szkoły ma wynieść ponad 10 milionów złotych.

Sebastian Daukszewicz

przy_sp_7_powstanie00

przy_sp_7_powstanie11 przy_sp_7_powstanie01 przy_sp_7_powstanie02 przy_sp_7_powstanie03 przy_sp_7_powstanie04 przy_sp_7_powstanie05 przy_sp_7_powstanie06 przy_sp_7_powstanie07 przy_sp_7_powstanie08 przy_sp_7_powstanie09 przy_sp_7_powstanie10