REAKCJA, listopad 2021 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  REAKCJA, listopad 2021

  Listopadowa edycja Waszej, Drodzy Czytelnicy, rubryki interwencyjnej poświęcona jest pewnemu kuriozalnemu „przedsięwzięciu”. Osobliwość ta dotyczy zlikwidowania przejazdu/przejścia przez tory kolejowe na drodze leśnej nieopodal siedziby Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile. Owa droga była wykorzystywana przez spacerowiczów, właścicieli psów czy rowerzystów, którzy pragnęli udać się do lasu, aby odetchnąć świeżym powietrzem i na chwil kilka odseparować się od szarej rzeczywistości miejskiej oraz codziennych sztampowych obowiązków. Komuś owo przejście widać przeszkadzało, ale komu???? Ową dziwaczną kwestię poruszył jeden z naszych Czytelników. Zobaczmy co napisał do nas pan Radosław:

  Szanowna Redakcjo!

  Nie jestem malkontentem, nie mam zwyczaju skarżyć się bezpodstawnie. Jednak to co niedawno uczyniono z przejściem/przejazdem przez tory na wysokości nadleśnictwa Zdrojowa Góra zakrawa na kpinę! Od lat w tym miejscu (patrz foto) była droga pokryta betonowymi płytami, ze strzeżonym przejazdem przez tory… i nikomu to nie przeszkadzało. Sam, z moimi pieskami, codziennie z niego korzystałem i oczywiście z tej drogi. Teraz z jednej i drugiej strony torów usypany jest wał, stanowiący przeszkodę w przedostaniu się przez trakt dla pociągów. Należy zaznaczyć, że tymi torami pociąg przejeżdża góra dwa razy dziennie. Pomimo utrudnień, wszyscy którzy korzystali z drogi i przejścia/przejazdu do tej pory i tak przechodzą perze zeń niczym przez tor przeszkód! Nasuwa się pytanie: I KOMU TO PRZESZKADZAŁO????Może warto by ponownie zrobić w tym miejscu wygodny przejazd/przejście dla pieszych i cyklistów! Chyba nie jest celem samym w sobie ciągłe piętrzenie trudności przed OBYWATELAMI?!

  Pozdrawiam
  Radek z Piły

  Obejdzie się bez komentarza! Jaki jest koń (czyt. przejazd/przejście) każdy widzi! Bezapelacyjnie jak najszybciej trzeba do normalności przywrócić to dziwactwo!!!!

  Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

  Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”,, ul. 11 Listopada 40 pokój 10,, 64-920 Pił z dopiskiem: „REAKCJA”.

  Marek Mostowski

  reakcja_listopad_20211_01

  reakcja_listopad_20211_02