REAKCJA, wrzesień 2019 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

REAKCJA, wrzesień 2019

W pierwszym powakacyjnym wydaniu Waszego, regionalnego HYDE PARKU zajmiemy się nie brakiem porządku, niepoprawnego zachowania kogokolwiek, czy arogancji władzy. Słowem, nie będzie to bezpośrednia krytyka – no może troszkę jednak TAK. Natomiast zaprezentujemy swoisty apel, wystosowany do ludzi sprawujących obecnie władzę, przez mieszkankę Grodu Staszica. Ale już dość niepotrzebnych słów. Oddajmy głos naszej P.T. Czytelniczce:

Szanowna Redakcjo!

Przeczytałam „Pozbądź się foliówki” i w pełni zgadzam się z tym, że to poważny problem i trzeba go możliwie szybko rozwiązać. Prawda jest taka, że samo mówienie o problemie albo popieranie słusznych inicjatyw, a także akcyjne działanie nie rozwiąże sprawy. W tej materii najwięcej do powiedzenia ma obecna władza, ale ona nie dostrzega problemu. Pamiętam, jak była potrzebna ustawa dla rządzących, powstawała ona nawet w nocy, w trymiga! W trosce o ekologię powinna powstać ustawa, wycofująca z rynku foliówki. Byłby to milowy krok w porządkowaniu świata!

Wielki szacunek dla wszystkich, którzy podejmują wysiłki, aby świat uczynić lepszym.

Mieszkanka grodu Staszica

Nie będę się rozwodzić nad poruszoną przez naszą Czytelniczkę palącą kwestią. Broń Boże, nie będę perorował, lecz w całej rozciągłości – obiema rękami – podpisuję się pod jej „apelem”. Dbałość o środowisko winna stanowić priorytet! Jeżeli chcemy, aby ludzkość na ziemskim padole przetrwała jeszcze długie lata, zatroszczmy się o to, bez czego nie przetrwamy.

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_wrzesien_20191_01

reakcja_wrzesien_20191_02