Sierżant Mrozek z KPP w Pile brązowym medalistą X MP w No Gi Jiu Jitsu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Sierżant Mrozek z KPP w Pile brązowym medalistą X MP w No Gi Jiu Jitsu

Sierż. Krzysztof Mrozek, policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Pile zdobył brązowy medal na X Mistrzostwach Polski NO GI Jiu Jitsu w Luboniu w kategorii Masters No Gi niebieskich pasów w wadze 79,3 kg. To już kolejny sukces policjanta w tej dziedzinie sztuk walki.

Sierż. Krzysztof Mrozek czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Piły od 6 lat. Pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Pile w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym. Funkcjonariusz po zakończeniu służby zawsze ma czas na swoja pasję, którą zaraził się cztery lata temu. Trenuje brazylijskie jiu-jitsu w klubie „Macaco Gold Team – Samuraj”” w Pile. Jak mówią o nim koledzy policjanci „…zawsze gotowy do działania, zdecydowany, konkretny i zawsze pomocny…”

W dniach 22-23 lutego br. w Luboniu odbyły się X Mistrzostwa Polski NO GI Jiu Jitsu w Luboniu, gdzie pilski policjant stanął na podium, zdobywając III miejsce. Funkcjonariusz wywalczył brązowy medal, startując w kategorii Masters No Gi niebieskich pasów w wadze 79,3 kg. To już kolejne piękne zwycięstwo policjanta w tej dziedzinie sztuk walki.
1Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej, dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. Dominują w tej dyscyplinie dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszemu koledze i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

sierzant_mrozek1_01

sierzant_mrozek1_02