Start tancerzy UKS-MDK „ISKRA” w Elblągu

start_tancerzy_uks_mdk

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup to jeden z największych międzynarodowych festiwali tanecznych w Polsce. Do Elbląga 14 – 16.10.2016 przyjechały pary taneczne stanowiące europejską czołówkę oraz tancerze z kilkunastu krajów europejskich.

W ramach festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Latin i WDSF World Open Standard (w każdym kraju mogą się odbyć tylko dwa turnieje rangi World Open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym. W tak prestiżowym  turnieju który dodatkowo w tym roku uzyskał rangę Otwartych Mistrzostw Polski nie mogło zabraknąć par tanecznych z  UKS – MDK „ISKRA” z Piły.

Pilskie pary,  podopieczni duetu trenerskiego Elizy Sabik i Artura Dąbrowskiego, udanie wystartowały w czterech kategoriach. Największy sukces odniosła para: Aleksandra Kucharska i Paweł Subczyński, która zajęła trzecie miejsce w kategorii Rising Stars Standard. W kategorii młodzieżowej, w kombinacji 10 tańców para Monika Fabijańczuk – Mateusz Pawłowski zajęła czwarte miejsce. W kategorii junior I także czwarte miejsce zajęła para Maja Woś – Dawid Brzeziński. Pierwszy start na tak poważnej imprezie zaliczyli także Oliwia Walas i Jakub Mendlik w kategorii wiekowej dzieci starszych.

Zdobyte cenne doświadczenia z pewnością zaprocentują w kolejnych startach. Wyjazd tancerzy do Elbląga wsparł finansowo Powiat Pilski.