Sukcesy zawodników pilskich Sportów Walki w ME Europy w kickboxingu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Sukcesy zawodników pilskich Sportów Walki w ME Europy w kickboxingu

W Gyor na Węgrzech zakończyły się rozgrywane co dwa lata Mistrzostwa Europy w kickboxingu kadetów i juniorów. W imprezie wzięło udział prawie 2 tysiące zawodników z 39 krajów. Wśród nich Polskę reprezentowało 5 zawodników pilskich Sportów Walki – Dawid Siek, Piotr Woźniak, Michał Haiwka, Kacper Krygier i Miłosz Bogucki.  Podopieczni trenerów Przemysława Drajera i Przemysława Leńca po raz kolejny nie zawiedli oczekiwań i do kraju przywieźli aż 4 medale!

Srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy zdobył Piotr Woźniak, który walczył w formule K1 w kategorii -51 kg. Po pewnej wygranej w półfinałowej walce z reprezentantem Rumunii w finale Woźniak zmierzył się z zawodnikiem z Rosji Maksimem Bgnatsewem i tutaj musiał uznać już wyższość rywala. To kolejny medal pilskiego zawodnika na międzynarodowej imprezie. Wcześniej był brąz Mistrzostw Europy w 2017 roku, złoto Pucharu Świata w 2018, wreszcie srebro Pucharu Świata w maju 2019.

Brązowe medale zdobyli Dawid Siek, Michał Haiwka i Miłosz Bogucki. Najbardziej doświadczony Siek po wygranych z rywalami Ukrainy i Grecji w półfinale zmierzył się z wice mistrzem świata z Serbii. Niestety jeszcze w walce ćwierćfinałowej przytrafiła się kontuzja prawej dłoni i w walce o finał mistrzostw Siek pozbawiony był jednej ręki. Mimo to walka była do końca wyrównana i dopiero w samej końcówce to rywal przeważył rezultat na swoją stronę. Tym samym Dawid Siek został brązowym medalistą Mistrzostw, wracając do Polski po raz szósty z rzędu z imprezy międzynarodowej z medalem!

Doświadczenia w półfinałowej potyczce z reprezentantem Rosji zabrakło Michałowi Haiwce, który wystąpił w Gyor w formule Low kick. Po dobrym pojedynku Rosjanin wypunktował Haiwkę i ostatecznie pilski zawodnik wrócił do domu z brązowym medalem.

Miłosz Bogucki, najmłodszy reprezentant pilskiego klubu w turnieju, debiutujący w turniejach mistrzowskich stoczył 3 świetne pojedynki i ostatecznie występ zakończył również w półfinale, gdzie lepszy okazał się późniejszy Mistrz Europy z Grecji.

Tym razem bez zdobyczy medalowej wrócił Kacper Krygier, który w eliminacjach odpadł z późniejszym Mistrzem Europy z Grecji.

Wielkie brawa dla całej drużyny!

Klub Sporty Walki Piła chciałby podziękować osobom i firmom, które wspierały zarówno przygotowania jak i sam wyjazd na Węgry. A są to : Miejska Energetyka Cieplna Piła, Poseł Marcin Porzucek, Starostwo Powiatowe w Pile, Myjnia Ehrle Mrówka w Pile, Akom-systemy zabezpieczeń i teletechnika, Hurtownia motoryzacyjna Gordon w Pile, Stacja kontroli pojazdów w Kaczorach, Styku Transport, Centrum stomatologiczne Grzegorz Pawłowski z Czarnkowa. Dziękujemy!

Sporty Walki Piła

sukcesy_zawodnikow1_01

sukcesy_zawodnikow1_10 sukcesy_zawodnikow1_02 sukcesy_zawodnikow1_03 sukcesy_zawodnikow1_04 sukcesy_zawodnikow1_05 sukcesy_zawodnikow1_06 sukcesy_zawodnikow1_07 sukcesy_zawodnikow1_08 sukcesy_zawodnikow1_09