V Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

V Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego

W sobotę, 6 października, odbyła się w Pile kolejna, piąta już edycja turnieju im. Tadeusza Pietrzykowskiego w kick boxingu. Zawody są cyklicznie organizowane przez pilski klub Sporty Walki. W hali Zespołu Szkół Gastronomicznych stawiło się ponad 70 zawodników z całej Polski. Na ringu odbyło się blisko 40 pojedynków w kategoriach wiekowych kadet i junior. Walkę pokazową stoczył brązowy medalista Mistrzostw Świata w kick boxingu Dawid Siek.

Świetnie pokazali się pozostali pilscy zawodnicy, w większości zwyciężając ze swoimi rywalami. Pilski klub reprezentowali: Klaudia Król, Kacper Artymowicz, Xavier Rzeszut, Miłosz Bogucki, Maciej Różyło, Alicja Bartosińska (uznana najlepszą kadetką turnieju), Kacper Krygier (do niego z kolei trafił puchar dla najlepszego kadeta zawodów) oraz Michał Dymkowski. Niestety ze względu na kontuzje rywali do walk finałowych nie mieli okazji wyjść Piotr Woźniak i Michał Haiwka.

W turnieju oprócz pilskiego klubu udział wzięli: Agoga Gym Lębork, Gladiators Bełchatów, Czerwony Smok Wągrowiec, Center Team Odolanów, A&W Team Obrowo, Legion Głogów, Spider Złotów oraz Zakon Czaplinek.

Tuż przed zmaganiami turniejowymi odbyły się także pokazowe walki bokserskie, w których udział wzięli gospodarze – Sporty Walki, ale także pięściarze Sokoła Piła i Sparty Złotów.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników!

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Poseł RP Marcin Porzucek, który pojawił się na hali i w kilku słowach motywował zawodników do dalszej pracy nad sobą. Korzystając z okazji działacze pilskiego klubu podziękowali Posłowi za dotychczasowe wsparcie i pomoc w przygotowaniach i wyjeździe zawodników klubu na Mistrzostwa Świata, oraz wsparcie w organizacji tego turnieju.

Podziękowania za wsparcie skierowano także do Wypożyczalni przyczep, lawet i kempingów, która znajduje się w Pile przy ulicy Okrzei.

Kolejna edycja już w lutym!

Sporty Walki Piła

turniej_pietrzykowskiego00

turniej_pietrzykowskiego12 turniej_pietrzykowskiego01 turniej_pietrzykowskiego02 turniej_pietrzykowskiego03 turniej_pietrzykowskiego04 turniej_pietrzykowskiego05 turniej_pietrzykowskiego06 turniej_pietrzykowskiego07 turniej_pietrzykowskiego08 turniej_pietrzykowskiego09 turniej_pietrzykowskiego10 turniej_pietrzykowskiego11