W Radwankach znaleziono zwłoki osoby zaginionej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  W Radwankach znaleziono zwłoki osoby zaginionej

  24 stycznia 2019 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Dyżurnego Policji z Chodzieży z prośbą o pomoc przy poszukiwaniach osoby zaginionej w miejscowości Radwanki.

  Na miejsce poszukiwań zadysponowano dwa zastępy OSP w KRSG Margonin, zastępy z OSP Radwanki i OSP Podstolice. Na miejsce udał się również oficer operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży mł. kpt. Nowak. Po uzgodnieniu z kierującym poszukiwaniami funkcjonariuszem policji ustalono do przeszukania: pobliski las, pola oraz tereny wioski Radwanki.

  Po ponad 2 godzinach poszukiwań zauważono częściowo wystającą odzież z pokrywy lodowej cieku wodnego we wsi Radwanki. Po bliższym rozpoznaniu i dokonaniu częściowego wycięcia lodu potwierdzono, że pod lodem znajduje się ciało osoby zaginionej.

  Na prośbę policji ratownicy zabezpieczeni w suche ubrania wodne przystąpili do wydobycia zwłok osoby poszukiwanej.  Na czas wykonywania czynności przez techników policyjnych oświetlono teren akcji. W działaniach trwających 5 godzin uczestniczyło 18 strażaków i 10 policjantów.

  Sporządził: mł. kpt. Nowak M.
  Zdjęcia: OSP Margonin, mł. kpt. Nowak M.

  w_radwankach_znaleziono1_01

  w_radwankach_znaleziono1_03 w_radwankach_znaleziono1_02